Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vállalat szerdai közlése szerint az elmúlt napokban a gáz nemzetközi ára hirtelen megnőtt megawattóránként 80 euróról 125-130 euróra. Egy amerikai cseppfolyósgáz-terminál felrobbanása, a gázszállítási láncokban tapasztalt problémák és a gáz fokozott betárolása a téli idényre együttesen áremelkedést idéztek elő. Ezzel párhuzamosan a műtrágya ára csökkent, így már nem gazdaságos a termelés – olvasható a közleményben.
Az üzem vezetősége ezért felfüggesztette a műtrágyához szükséges ammónia gyártását, amit gázból állítanak elő. A műtrágya gyártása csak addig folytatódik, amíg tartanak az ammóniatartalékok. Közölték, hogy más európai termelők is hasonló döntést hoztak az általános kedvezőtlen piaci helyzet miatt.
Harri Kiiski, az Azomureș vezérigazgatója nehezményezte, hogy Romániában a nagy energiafogyasztók nem kapnak segítséget, a román állam ugyanis nem alkalmazza az EU által biztosított támogatást, amelynek a jogi keretét már elfogadták, de az alkalmazásáról még folyamatban vannak a tárgyalások a román hatóságokkal. Példaként említették Bulgáriát, ahol a nagy ipari fogyasztók korlátozott áron, 72 euróért jutnak gázhoz.
A vállalat egyelőre nem tervezi kényszerszabadságra küldeni a dolgozókat, de rákényszerül, ha hosszú időre kell felfüggesztenie tevékenységét – olvasható a közleményben.
Az Azomureș évente 1,6 mililó tonna műtrágyát gyárt, amelynek mintegy 75 százaléka a román piacra kerül. A 2012 óta a svájci Ameropa csoport tulajdonában levő üzem 1100 dolgozót foglalkoztat. Tavaly decembertől áprilisig már felfüggesztették egyszer a működésüket szintén a magas energiaárak miatt.
(MTI)