Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
András Lehel, a Zöld Ház programban részt vevő Melinda-Impex Install Kft. vezérigazgatója abban bízik, hogy április végéig újabb pályázatokat hagynak jóvá. A szakértő felhívja a figyelmet, hogy a nyerteseknek elkezdett ketyegni az óra, mert a pályázat jóváhagyásától számított 90 napon belül az energiaszolgáltatójuktól meg kell szerezniük az úgynevezett visszatáplálási engedélyt, illetve ha a szolgáltató pluszmunkálatokat ír elő a meglevő villamossági hálózatban, azt is meg kell valósítani! András Lehel szerint, ha 90 napos határidőre nem sikerül beszerezni a visszatáplálási engedélyt, akkor az érintett elesik a pályázattól, nem kötnek vele finanszírozási szerződést.
A szakértő szerint a járvány miatt visszaesett a szakcégek forgalma, ezért a válságban megnő az állami gazdaságösztönző intézkedések szerepe, hiszen Európai Uniós forrásokból származó pénzekkel lehet pörgetni a gazdaságot. Szerinte a szakcégek számára jövedelmet biztosítana, ha nyár elején elkezdhetnék a Zöld Ház program keretében a fotovoltaikus napelemek telepítését.
András Lehel azt is elképzelhetőnek tartja, hogy újra meghirdetik a pályázatot, hiszen az eddigi pályázók közül sokan jelezték, hogy már nem igénylik a támogatást, mivel jövedelmeik bizonytalanabbak, és nem tudják előteremteni a szükséges tízszázalékos önrészt. Mint ismert, egy magánszemély legtöbb 20 ezer lejig terjedő támogatást kaphat, amiből 10 százalékos önrész mellett legalább 3 kWp teljesítményű napelem-rendszert lehet vásárolni és felszerelni.