Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A munkafelügyelőségek időszakosan próbálják felkutatni az érintetteket, és arra biztatják őket, hogy akinél nincs meg otthon a munkakönyv, járjon utána, kerítse elő, mert kellemetlen meglepetésekkel szembesülhet, amikor szüksége lesz rá.
Mint ismert, a papíralapú munkakönyveket felszámolták, amikor 2010-ben beindult az alkalmazottak elektronikus nyilvántartási rendszere, a REVISAL. A 2010 előtti ledolgozott éveket azonban munkakönyvvel lehet igazolni, és ha nincs meg a dokumentum, bírósághoz kell fordulni, ami idő és pénzveszteség. Ördög Lajos, a Kovászna megyei Munkafelügyelőség vezetője szerint azt tapasztalták, hogy az érintettek akkor kezdik keresni a munkakönyvet, amikor szükségük van rá a nyugdíjazáshoz, a nyugdíj újraszámításához vagy egy állásinterjúhoz a régiség bizonyítására. A külföldön dolgozók se hanyagolják el a munkakönyveiket, mert ezzel tudják igazolni a Romániában ledolgozott éveiket.
A kallódó munkakönyv előkerítése nem egyszerű, hiszen az lehet a munkafelügyelőségen, ha az illető valamilyen segélyt kapott, akkor lehet a Munkaerő Ügynökségen vagy a munkaadónál is. A munkafelügyelőségen található munkakönyvek listája fenn van a www.itmcovasna.ro honlapon. Ha az érintettek neve nem szerepel a listán, kérhetik a felügyelőség segítségét. Ördög Lajos szerint akkor kezdődnek a gondok, ha nem találják. Ez esetben is van megoldás: a 2010 előtti munkaadótól kell igazolást kérni, hogy az érintett hány évig, milyen munkakörben és mekkora fizetésért dolgozott. Ha a céget azóta felszámolták, a felszámoló cég adhat ilyen igazolást. Ha az sincs, akkor az archiváló cégek valamelyikétől lehet bizonylatot kérni, de ez több száz lejes kiadással járhat.