Gratula! Ki kell terjeszteni az egész világra……😁
Előre a megyében található szakközépiskolákra, majd jöhet a többi célpont!
Hány középiskolát hívtak meg a megyéből?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A könyvelési vetélkedőt kezdeményező Cont-Exp könyvviteli és adótanácsadó cég képviselője szerint a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Gazdasági Szaklíceummal és a Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) sepsiszentgyörgyi tagozatával közösen meghirdetett eseményre 18 líceumi tanuló és egyetemista jelentkezett. Az első helyezettek – Csaloka-Toth Eunika Kriszta középiskolás diák és Deák Éva mesteris hallható – értékes tárgynyereményekkel gazdagodtak, de mindkét kategóriában az első 6 versenyző szakmai gyakornok programban és gazdasági műhelytáborban vehet részt.
Jövőre szeretnék több megyére kiterjeszteni a könyvelési vetélkedőt, és nyilvánosságra hozzák az idei versenytételeket, mert azt a visszajelzést kapták, hogy sok fiatalt elbizonytalanított a jelentkezéstől az, hogy nem tudták pontosan, milyen típusú feladatokra számíthatnak. Debreczeni János, a könyvviteli vállalkozás tulajdonosa elmondta: az elméleti feladatok összeállításkor a szaklíceumi és egyetemi tananyagot vették alapul, míg a gyakorlati vizsgán gazdasági jelenségekre kellett választ adni. Lapunk érdeklődésére, hogy a szaklíceumokban és egyetemeken tanítottak mennyire igazodnak a gyakorlati valósághoz, Debreczeni János azt mondta: nagyon sok múlik a pedagóguson, hogy dolgozik vagy sem a szakmában, így az elméleti oktatást mennyire tudja megfűszerezni gyakorlati példákkal.
Debreczeni László hozzátette: a versennyel a felelős könyvvitelt is szeretnék népszerűsíteni. Azért adták a figyelemfelkeltő, Nagy elSzámolás címet az eseménynek, hogy a vállalkozók gondolkodjanak el azon, mi történik, ha a könyvelésükben „elszámolnak” valamit. Éppen ezért fontos, hogy olyan szakemberrel legyen szerződésük, aki akár a lehetséges hibáért is vállalja a felelősséget, és rendelkezik olyan szakmai biztosítással, amely megtéríti a partnerének okozott esetleges károkat is.
Gratula! Ki kell terjeszteni az egész világra……😁
Előre a megyében található szakközépiskolákra, majd jöhet a többi célpont!
Hány középiskolát hívtak meg a megyéből?
Nem meglepo az eredmeny, a kozepiskolasoknak nem ugyanaz a feladat volt (joval konnyebb volt), mint az egyetemistaknak, ket kategoriaban kellett nyertest kivalasztani. Az, hogy az egyetemistak kozul nem a Babesrol kerult ki az elso helyezett, latszik is, hogy mennyire jo a tanitas. Amugy meg egy a valos eletben tobb eve ebben a szakmaban dolgozo mesteris hallgato megnyerve az elso helyezest, a harmadeves egyetemista nem tudja felvenni a versenyt, mert a szakmat csak konyvekbol ismeri, valos gyakorlatban mondjuk egy sajat vallalkozas konyveleset sem tudna, hogy hol kellene elkezdenie.
Debrecenieknek meg kell az uj munkaero, aki hajlando kis penzert orommel dolgozni naiv fiatalkent, akiknek amint leesik a tantusz, tovabballnak.
Ugyanbiza hany fiatalt tartanak ezzel itthon? Ideig oraig talan parat. Es aki mar nem egyetemista az menjen kulfoldre csak nyugodtan, igaz?