A legtöbb kenyér frissen elfogadható, ehető, elég jó ízű, de másnapra megkeményedik, szinte ehetetlen. Vajon mi az oka?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elmúlt évtizedben sokat javult a romániai kenyér minősége, bővült a termékskála is, mutatott rá Diószegi László. A sepsiszentgyörgyi pékség tulajdonosa szerint a Romániában készülő jó minőségű kenyerek felveszik a versenyt a nyugat-európai péktermékekkel, ám az átlag vásárlóerő alacsonyabb, mint a nyugati országokban. Mivel sokan elsősorban nem a minőség, hanem az ár alapján döntenek a vásárláskor, ezért inkább az olcsó és gyenge minőségű terméket részesítik előnybe.
Diószegi László rámutatott: nem lehet egy kovászos-pityókás házikenyeret ugyanolyan áron előállítani, mint a gyenge lisztből, adalékanyagokkal és ízfokozóval felfújtat. Másrészt az előállítási árnál azt is számításba kell venni, hogy Romániában még mindig olcsóbb a munkaerő, mint Nyugaton, ez pedig meghatározó az előállítási költségeknél. Adatok szerint Romániában a gyengébb minőségű és olcsóbb, valamint a magas minőségű, drágább kenyér is egyaránt kevesebbe kerül, mint a hasonló nyugat-európai termékek. Nálunk a gyenge lisztből és adalékanyagokból készült kenyeret 80 eurócentért lehet megvásárolni, míg a hasonló minőségű kenyér Nyugat-Európában 1,20 euróba kerül. A jó minőségű kenyeret nálunk 1,20 és 1,50 euróért lehet megvenni, míg ugyanez a kategória Nyugaton 3–5 euróba kerül. Másik vetülete, hogy Nyugat-Európában lényegesen kevesebb kenyér fogy, ezért kevesebb a pékség, ám azok nagyobb, akár 100 százalékos árréssel dolgoznak, míg a romániai pékségek általában 15–20 százalékos árrést tesznek rá az előállítási árra.
Diószegi felidézte, hogy amikor péksége a pityókás-kovászos kenyérret betört a piacra, még kevesen sütöttek ilyen minőséget nagyobb mennyiségben. A kilencvenes évekre még a „felfújt” kenyerek voltak jellemzőek, azóta viszont megváltoztak a fogyasztói szokások, sok pékség törekszik a minőségre, egyre többen hagyják el az adalékanyagokat és ízfokozókat, illetve megjelentek a barna lisztből, teljes kiőrlésű lisztből, rozslisztből készült, vagy magvas kenyerek, és nőtt az igény a frissen sütött péksütemények iránt. A sepsiszentgyörgyi pékmester szerint a pékségeknek alkalmazkodni kell a megváltozott fogyasztói szokásokhoz, ellenkező esetben eltűnnek a süllyesztőben.
A legtöbb kenyér frissen elfogadható, ehető, elég jó ízű, de másnapra megkeményedik, szinte ehetetlen. Vajon mi az oka?
Másnapos!
Ha sokáig eláll az a baj, ha nem jó másnap, az is baj. Ez az oka. 🙂
A sok csodaszer az oka !!!
Harmadnapra penészes. Valamikor az otthon sütött kenyeret egy hét múlva is ettük és jó volt.
sok a hazugsag betyar