Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja cikkében kifejtette: a sors iróniájának tartja, hogy miközben a földgáz ára robbanásszerűen nő, az állam nem teremti meg a Fekete-tenger alatt található földgázkészlet kiaknázásnak jogi keretét.
Cristian Popa emlékeztetett arra, hogy az energia az ipari fogyasztás beindulása miatt megnövekedett kereslet és a szűkös kínálat miatt drágult Európában. Az etatista nézeteket valló politikusok az árak állam általi korlátozását tartják megoldásnak, holott ez csak a termelést vetné vissza, és nem oldaná meg az alapproblémát, azaz a termelés növelését.
„Amit az etatisták elmulasztanak kimondani, az az, hogy meglehet, éppen az állam okozta a gondokat” – írja a szakember. Érvelése szerint az állam zárta be a szénalapú hőerőműveket, vezette be a széndioxid-kibocsátási bizonylatokat, ami a termelés csökkenéséhez és dráguláshoz vezetett. A károsanyag-kibocsátás csökkentésére szerinte valóban szükség van, de tiltólistára kerülő energiaforrások lecserélése piaci alapokon más forrásokra nem történt meg – állapította meg.
Cristian Popa szerint szintén az állam tehető felelőssé azért, hogy a megfelelő jogi és adóügyi szabályozások hiányában a külföldi vállalatok nem kezdhették el a fekete-tengeri földgáz kitermelését. Ugyanez az állam eközben az adófizetők pénzéből kompenzálja a fogyasztóknak az energiadrágulások miatt megnövekedett költségeit.
„Vajon megengedhetjük maguknak, hogy ne termeljük ki a Fekete-tenger alatt lévő, több milliárd euró értékű energiaforrást? Annyira gazdag Románia, hogy inkább importálja a földgázt, mintsem kitermelje a saját készletét? Télen majd, amikor beköszönt a hideg és megérkeznek a számlák, várhatóan epedezve gondolunk majd erre a földgázra” – írja a jegybank igazgatótanácsi tagja.
(Agerpres)