Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakértők által elkészített korábbi tanulmány adatai azt mutatják, hogy Románia tavaly az Európai Unió 28 tagállama között a 26-ik helyet foglalta el a digitalizálás, vagyis a legkorszerűbb kommunikációs rendszerek elterjedésének, kiépítésének, fejlesztésének tekintetében. Mindez olyan körülmények közepette, hogy tavaly például az EU tagállamaiban a távmunkában tapasztaltnak, nagyon jártasnak minősíthető munkavállalók számaránya alig 5,4 százalék volt. A WS tanulmánya rámutat, a koronavírus-járvány arra kényszerítette a cégek, vállalatok, társaságok vezetőségeit, hogy az informatikai rendszerüket fejlesszék. Vonatkozik ez egyfelől a belső munkavégzésre, másfelől pedig az ügyfelekkel való kapcsolattartásra is. Sok olyan cég, üzlet és szolgáltató is ráállt az online rendszerre, amelyek korábban csak hagyományos közvetlen tevékenységet folytattak, internet nélkül, vagy csak kis mértékben használva internetkapcsolatot.
A koronavírus-járvány ürügyén a Colliers International szervezet májusban ismertette felméréseinek eredményeit, amiből kiderült, hogy a romániai munkavállalók többsége nyitott volt a távmunkára, 60 százalék heti 1-2 napot dolgozna, dolgozott volna ilyen rendszerben, 10 százalék pedig heti 3-4 napot – akkor is, ha az egészségvédelmi szabályok lazulnak.
(bl)