Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tejágazat hároméves mélyrepülését követően most ismét a normálishoz közeledik a tej felvásárlási ára Háromszéken. A mezőgazdasági igazgatóság vezetője, Könczei Csaba szerint a tejfeldolgozók jelenleg literenként 1 lej körüli árat fizetnek a gazdáknak, miután az elmúlt években volt példa arra, hogy csupán 45-50 banit kaptak.
Könczei hozzátette: a jelenlegi árak ugyan nem ideálisak, de kielégítőek. A gazdák ugyanakkor attól tartanak, hogy nyáron – amikor növekedik a nyerstej mennyisége – a feldolgozók ismét csökkentik az árakat, annak ellenében, hogy átveszik a teljes tejmennyiséget. A mezőgazdasági szakember számításai szerint Háromszéken 25.500 fejőstehén van, amelyek ebben az időszakban naponta átlag 225.000 liter tejet adnak. Ez a mennyiség nyáron, amikor a szarvasmarhák kivonulnak a legelőkre, és változik a takarmányozásuk, 15-20 százalékkal emelkedik. A megyében a gazdáktól 7-8 feldolgozó veszi át a nyerstejet.
Mint ismert, a tejágazat válságát az okozta, hogy néhány éve eltörölték a tejkvóta-rendszert, a bajokat fokozta az orosz embargó is. A veszteségek enyhítésére idén támogatást kapnak a legkevesebb 3, legtöbb 9 egyedes szarvasmarha-állománnyal rendelkező gazdák, akik 2015 áprilisa és 2016 márciusa között legkevesebb 4 tonna tejet értékesítettek. Erre a célra a kormány idén 11 millió eurót fordít. A Kovászna megyei szarvasmarhatartók egyesületének elnöke, Ötvös Mózes számítása szerint a szervezet 4700 tagjának egyharmada részesülhet ebben a támogatásban. A gazdáknak május 2-ig a megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökséghez (APIA) kell benyújtaniuk igényléseiket.