Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Többen panaszkodnak, hogy lassú a kedvezményes hitelprogram lebonyolítása, holott az lenne a célja, hogy felpörgesse a járvány miatt leállt pénz- és tőkemozgást, véli Bordás Attila. A LAM Mikrohitel Rt. igazgató helyettese szerint a lassú ügyintézés oka egyrészt az, hogy nincs digitalizálva az adóhatóság pénzügyi nyilvántartása, másrészt a bankok felkészületlensége és a központosított hitelelbírálás.
A sepsiszentgyörgyi pénzügyi szakember úgy véli, ha fel is gyorsul a hitelelemzéssel járó ügyintézés, akár hónapokba telhet míg a kis- és középvállalkozók hozzájutnak az állam által garantált, kedvezményes hitelekhez, holott a gazdaság újraindítása érdekében az lett volna hatékony, ha a jogosultak hetek alatt hozzájutnának a pénzhez, és újraindulna a pénz- és tőkemozgás.
Bordás szerint, ha a cégek pénzügyi mérlege átvehető lenne az adóhatóság oldaláról, pillanatok alatt le lehetne futtatni egy rendszeren, hogy a vállalkozás mennyire hitelképes. Mivel ez a lehetőség nem létezik, a bankok a papíralapú mérlegekről táplálják be az adatokat és elemzik. Másik hátráltató tényező, hogy a 2008-as válságot követően sok bankot átszerveztek, néhány kivétellel megszüntették a helyi kompetenciákat, központosították a hitelelemzést, ám most Bukarestben kevés szakember kell elbíráljon nagyszámú hiteligénylést. A LAM Mikrohitel Rt. igazgató helyettese szerint az állam által garantált, kedvezményeshitel-program kényszerhelyzetbe hozta a bankokat, amelyek számára nem opció, hogy nem vesznek részt ebben, mivel ez a lehetőség mellett nehezen tudnák eladni a normális hiteleket.