Lekötés nélkül 3%-os kamatot fizet a lej számlaegyenlegekre a Gránit Bank Romániában
A Magyarországon egyedülálló eredményeket elért, 2024 végén a Budapesti Értéktőzsdér...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A kis- és középvállalkozásoknak nagyon sok információra, eszközre van szükségük, annál is inkább, hogy a kisebb cégek nem mindig engedhetik meg maguknak, hogy könyvviteli vagy adóügyekben, jogi témákban vagy a marketinget illetően szakcéghez forduljanak, külön konzultációt igényeljenek. Igy sok mindent maguknak a tulajdonosoknak vagy ügyvezetőknek kell megtanulniuk. Ebben segítenénk mi nekik az Elitonomy programunkkal. A megyében, ugyanúgy, mint a szomszédban, Hargita megyében, a legtöbb cég a kkv-k kategóriájába tartozik” – számolt be a programról a Székelyhonnak Edler András, a megye kereskedelmi és iparkamara elnöke.
A program véglegesítése még folyamatban van, de várhatóan tavasszal elindul. A tervek szerint egy-egy szakterület neves, elismert előadóit hívnák meg fejtágító előadások megtartására, ennek folytán nem is ingyenes képzések lesznek. A témákat illetően a vállalkozók jelzéseire és visszajelzéseire is támaszkodnak, az már körvonalazódik, hogy a mesterséges intelligencia használata a mindennapos ügyvitelben lehet az egyik ilyen téma, vagy a közösségi médiában való reklámozás, fejtegette Edler András.
Bár a kisvállalkozások vezetői elég túlterheltek és stresszesek, ami érthető is a sok bürokratikus kötelezettség, adóügyi megszorítás és nehezítés miatt, az az idők folyamán nyilvánvaló lett, hogy azok, akik időt szántak a tanulásra, fejlődtek, míg a többiek megrekedtek egy szinten, vélekedett a kamaraelnök. Azonban azt, hogy nagy a nyomás rajtuk, az is jelzi, hogy a múlt év végétől szinte napi gyakorisággal betért egy-egy kisvállalkozó a kereskedelmi kamarához azzal, hogy vissza akarja adni a vállalkozói engedélyét – tudtuk meg.
Címlapfotó: Pixabay