Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felfüggesztett és megszüntetett munkaszerződésekre vonatkozó, naponta közölt kimutatás szerint a koronavírus-járvány kezdete óta pénteken haladta meg a 400 ezret a megszüntetett munkaszerződések száma. A kiskereskedelemben és a feldolgozóiparban 71-71 ezer munkaviszony szűnt meg, az építőiparban csaknem 60 ezerrel csökkent a munkaszerződések száma.
A felfüggesztett munkaszerződések száma a korábbi 1 millióról 586 ezerre csökkent, miután számos területen újraindult a termelés a járvány miatt bevezetett korlátozó intézkedések és kijárási tilalom feloldása után. A felfüggesztett munkaszerződések száma a kényszerszabadságra küldött alkalmazottakat fedi.
A román gazdasági sajtó adatai szerint a rendkívüli állapot március közepi kihirdetésétől eltelt 67 nap alatt mintegy 45 ezer vállalat volt kénytelen korlátozni tevékenységét vagy teljes egészében beszüntette azt, emellett a kis- és középvállalkozások 96 százaléka bizonyos mértékű árbevétel-kiesést jegyzett.
(MTI)