Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az IMF ugyanakkor arra is felhívja a figyelmet, komoly kihívást jelent, hogy igen eltérő a beoltottsági szint a világban.
A Valutaalap becslései szerint bár az euróövezetben jelentős, 4,4 százalékos növekedés várható idén, ez nem tudja teljesen ellensúlyozni a Covid miatti tavalyi visszaesést.
Krisztalina Georgieva, az IMF vezérigazgatója szerint nem helyes összehasonlítani az EU és az Egyesült Államok növekedési rátáját.
“Az almát hasonlítjuk össze a naranccsal. Az EU-nak vannak automatikus stabilizálói, amelyek működésbe léptek, különösen a munkahely-megőrzési tervek. Ennek köszönhetően 68 millió ember nem vált munkanélkülivé” – magyarázta az IMF vezérigazgatója.
Paolo Gentiloni, az EU gazdasági biztosa szerint olyan kritériumokat hoztak létre, ami valószínűleg azt eredményezi, hogy májusban úgy kell dönteni, hogy 2022-re halasztják a visszatérést a költségvetési hiányra vonatkozó szigorú szabályokra.
Az Európai Bizottság tavaly márciusban a koronavírus-járvány okozta gazdasági hatások mérséklése érdekében tette lehetővé a tagállamoknak, hogy az európai költségvetési keretrendszerre alkalmazandó követelményektől eltérve válságkezelő intézkedéseket hozzanak.
(euronews)