Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tizenhárom fiatal iratkozott be, de csak öten fejezték be a Háromszéki Ifjúsági Tanács (HÁRIT) és a Kovászna megyei kereskedelmi kamara által szervezett Vállalkozói Iskolát.
A kéthetes intenzív képzés során tapasztalt vállalkozóktól, intézményvezetőktől és szakemberektől tanulták meg a vállalkozás alapjait, és gyakorlati tudásra tettek szert. A szépmezői ipari parkban szervezett záróeseményen Kelemen Szilárd, a HÁRIT elnöke rámutatott: azért tartották fontosnak a képzést, hogy megmutassák a fiataloknak, itthon is meg lehet próbálni megfelelő életkörülményeket teremteni. Bodosi Imre, a Hamor Soft informatikai cég vezetője kifejtette, a székely ember mindig önálló volt, nem másnak dolgozott, hanem saját gazdaságában tevékenykedett. Meglátása szerint ezt a szellemi hagyományt érdemes folytatni, sok kis céget kell alapítani, főleg vidéken.
Csomos Szilárd, a képzés egyik résztvevője szeretett volna sok kérdést tisztázni, mielőtt belevágna saját vállalkozásába. Pál Hunornak már van vállalkozása, de szeretné azt fejleszteni, és a képzés arra adott lehetőséget, hogy olyanoktól kapjon információkat, akik már kijárták előtte az utat. Máthé Attila Zoltán könyveléssel foglalkozik, és azért jelentkezett a képzésre, hogy kapcsolatot alakítson ki, és szakmai információkat szerezzen az intézményvezetőktől. Nyáguly Ferenc Csongornak volt vállalkozása, amit bezárt, mert nem igazodott el a hivatali bürokráciában, most viszont új ismeretek birtokában szeretné újraindítani cégét. Szabó Áron diákként jelentkezett a Vállalkozók Iskolájába, hiszen itthon szeretné önmagát megvalósítani, ehhez pedig vállalkozást működtetne. Az öt végzős a héten egy záróvizsgán vesz részt, és a két legjobb diákot kihelyezik sepsiszentgyörgyi nagyvállalatokhoz, ahol a tulajdonképpeni cégvezető mellett irányíthatják a vállalkozást.