Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Bizottság levélben szólította fel Romániát, hogy megszegi a földgázra vonatkozó irányelvet és az áru szabad áramlására vonatkozó cikkelyt. Az uniós fórumnak nem annyira azzal van gondja, hogy a 2018/114-es rendelet megawattóránként 68 lejben maximalizálta a belföldön kitermelt földgáz eladási árát, hanem, hogy a kitermelőket kötelezik a hazai piacon értékesíteni a gázt, ami korlátozza az áru szabad áramlását. A Kőolaj és Gázkitermelők Munkáltatói Szövetsége (FPPG) az árszabályozás eltörlését követeli, mert szerintük nem érte el célját, hogy a lakosság számára csökkenjen az ára, viszont az ipari fogyasztók drágábban vásárolják a földgázt, ami megjelenik a termékeik, szolgáltatásaik árában.
Nagy-Bege Zoltán, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) alelnöke szerint egyeztettek az Európai Bizottsággal, és olyan kompromisszumos megoldást keresnek, amely nem sérti az uniós alapszerződést, és megvédi a lakosságot a sokkszerű drágulástól. Javasolják a lépcsőzetes, azaz 2021-ig tartó fokozatos liberalizálást, mondta Nagy-Bege, aki szerint várják az Európai Bizottság hivatalos válaszát. Ha a parlament eltörli a 114-es kormányrendeletet, attól a pillanattól fel kell szabadítani a piacot, aminek hatása, hogy drasztikusan megemelkednének az árak a háztartási fogyasztók számára. A négy nagy elektromos energiaszolgáltató egyébként arra figyelmeztet, hogy ez húsz százalékos drágítást jelenthet a háztartási fogyasztóknak. Ez 6,5 millió háztartási fogyasztót érintene, aki jelenleg szabályozott áron kapja az áramot.