Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szponzorációnak eddig főként bürokratikus akadályai voltak, ezt hivatott megkönnyíteni az új jogszabály. Miklós Zoltán háromszéki RMDSZ-es képviselő, a törvénymódosítás kezdeményezője arról számolt be lapunknak, hogy a napokban a gyakorlatban is életbe lépett a törvény, amely megújítja a civil szervezetek szponzorációját. Az RMDSZ gazdasági szakpolitikusa – aki korábban a sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC sportklub vezetőjeként megtapasztalta, milyen nehézkes a sportegyesületek finanszírozása – úgy módosította a vonatkozó törvénykezést, hogy a profitadót vagy mikrojövedelmi adót fizető vállalkozások egy formanyomtatvány benyújtásával átirányíthatják befizetett adójuk egy részét valamely nonprofit szervezetnek.
Miklós Zoltán érdeklődésünkre elmondta: bár törvénykezdeményezését már tavaly elfogadta a parlament, annak életbe lépéséhez szükség volt arra, hogy a pénzügyminisztérium megalkossa az alkalmazáshoz szükséges módszertant és formanyomtatványt. A napokban végre megjelent az Országos Adóhatóság (ANAF) elnökének 2022/1679-es számú rendelete – amely megtalálható a www.anaf.ro honlapon –, és ezzel jóváhagyták a cégek jövedelemadójának átirányításához szükséges 177-es számú formanyomtatványt.
A gazdasági szakpolitikus szerint a cégek adófelajánlásukat az előző év utolsó adónyilatkozata benyújtását követő 6 hónapon belül adhatják be az adóhatósághoz. Eszerint a cégeknél tavalyról bent maradt, szponzorációra szánható összegeket már idéntől át lehet irányítani valamely nonprofit szervezetnek. Ugyanakkor fontos az, hogy a vállalkozások év közben továbbra is szponzorálhatnak, ám ha valaki elővigyázatosságból az általa felajánlható keretösszegnél kevesebbet költött, a különbözetet az említett 177-es számú formanyomtatvánnyal felajánlhatja valamely civil szervezetnek. Ahhoz, hogy az adófelajánlás a támogatott szervezethez kerüljön, szükséges, hogy az adóhatóságnál be legyen jelentkezve a nonprofit szervezetek nyilvántartásába.
Miklós adatigénylésére a Kovászna Megyei Pénzügyi Hivatal arról tájékoztat, hogy tavaly a háromszéki kis és közepes vállalkozások 73,2 millió lejt fizettek profit- vagy mikrojövedelmi adóként az államkasszába, így a szponzorálásra szánható alap megyénkben közel 15 millió lej volt, ám ebből mindössze 2,6 millió lej került felhasználásra. Remények szerint az egyszerűsített szponzorációs módszer bevezetésével több pénz kerül civil szervezetekhez. „A cégek az új és egyszerű módszerrel évente, országos szinten több százmillió lejjel támogathatják a kultúrával, oktatással, sporttal, művészetekkel, szociális ellátással, környezetvédelemmel foglalkozó civil szervezeteket” – összegzett a háromszéki politikus.
Fotó: Kocsis B. János