Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagy Bálint Zsolt, a kutatócsapat tagja rámutatott: eleve tapasztalható volt egy lassulás, nemcsak a hazai, hanem a világgazdaságban is, ám az ukrajnai háború új konjunktúrát teremtett. Pesszimista forgatókönyv szerint akár egy gazdasági recesszió is bekövetkezhet, ha egyrészt elhúzódik az orosz-ukrán háború, másrészt kialakul egy Amerika és Kína közötti erőteljes gazdasági háború. Nagy Bálint Zsolt szerint ha ez a két dolog megtörténik, akkor egy nulla százalékos gazdasági növekedésnek is örülni kellene, ám jelenleg ennek elenyésző a valószínűsége.
Az egyetemi oktató szerint jelenleg az élelmiszerárak emelkedése jelent valós problémát, de a gazdaság növekedését lassítja a mezőgazdaságban a műtrágya hiánya, az építkezésben pedig a fémellátás akadozása. Nem zárható ki az sem, hogy a szomszédban zajló háború miatt a külföldi befektetők csökkentik beruházásaikat, mert az egész régiót kockázatosabbnak ítélik meg. Az már biztos, hogy az energiaválság miatt leállt az Azomureș vegyi kombinát és a Dacia gyár jelentős részei is, amelyek mind lefele húzzák a GDP-t.
A gazdasági növekedés lassulása és az infláció növekedésének közvetlen hatása, hogy az emelkedő árak mellett nem növekednek a fizetések. Gondot jelent, hogy nem lesz annyi új beruházó és annyi új gazdasági tevékenység, ami a reálbér emelkedéshez vezethetne, sőt nem kizárt, hogy a reálbérek csökkenni fognak, figyelmeztet a szakember.