Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jelenségre Miklós Zoltán RMDSZ-es parlamenti képviselő hívta fel a figyelmet, miután ezekben a napokban a háromszéki polgármesterekkel tanácskozott. A rendőrök kiróják a büntetéseket csendháborításért, verekedésért, falopásért, vagy bármi másért, a lakosság egy része ezt befizeti, ám egyesek minden felszólítás, akár bírósági ítélet ellenére se fizetnek, és közmunkára sem jelentkeznek. Erre javasol megoldást a háromszéki képviselő, aki törvénytervezetet készít elő arról, hogy az önkormányzatok nyilvántartásában szereplő, a kifizetetlen büntetések behajtását adhassák át az adóhatóságnak (ANAF). Határidőt adnának az önkormányzatoknak a kintlévőségek behajtására, hiszen ez egy pénzforrás lehet a helyi költségvetésnek, ám ha ez alatt nem sikerül behajtani a pénzt, akkor lehetőségük legyen, hogy tanácshatározattal átadják a pénzügyi hivataloknak a behajtást. Természetesen, ebben az esetben az önkormányzat a behajtott pénzt is átengedi az államnak.
Fodor István, Bodok község polgármestere elmondta: a településen 142 megbüntetett személytől 422 ezer lejt kellene behajtani. Fölöslegesen küldik a felszólításokat, legtöbben ezeket el sem olvassák, illetve az érintetteknek javaik nincsenek, így végrehajtani sem tudják a büntetés értékét, és a helyi önkormányzatnak szakembere sincs erre a feladatra.