Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hazai gazdaság jelentős, 13,6%-os növekedést produkált idén a második negyedévben az előző év azonos időszakához képest. Ha pedig az idei első félévet 2020 első hat hónapjához viszonyítjuk, akkor 6,5 százalékos volt a GDP növekedése. Az európai uniós átlagnál valamivel nagyobb, rendkívül magasnak számító hazai bővülést részben az magyarázza, hogy a gazdaság ez évi teljesítményét a járvány és a legszigorúbb korlátozások miatt a tavalyi év legrosszabb időszakához viszonyítjuk, amikor 10%-ot zuhant a gazdaság 2019-hez viszonyítva. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) becslése szerint Románia idei gazdasági növekedése elérheti a GDP 7 százalékát, azonban 6,8 százalékosra becsülik az idei GDP-arányos költségvetési hiányt, illetve 3,6 százalékos éves inflációval és 5,4 százalékos folyó fizetésimérleg-hiánnyal számolnak. A nemzetközi pénzintézet előrejelzése szerint a romániai államadósság az év végére eléri a GDP 57,7 százalékát.
Bár a makrogazdasági adatokat vizsgálva látványosan nő a gazdaság teljesítménye, a lakosság szempontjából nem ennyire fényes a helyzet, hiszen a folyamatos drágulások miatt nem nő érezhetően az életszínvonal. A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdasági Karának Covid19 RoEIM kutatási projektje valós időben, naponta frissített adatok alapján vizsgálja a koronavírus-járvány hazai gazdasági hatásait. Nagy Bálint Zsolt, a BBTE oktatója, aki részt vesz a kutatási projektben, kifejtette: elsősorban annak lehet örülni, hogy a romániai gazdaság túlteljesítette a 2019-es év végének adatait. Másrészt az infláció ugyan megérkezett, de annak mértéke nem nullázza le a gazdasági növekedés pozitív hatásait. Hozzátette: a nemzeti banknak még van játéktere, hogy kamatláb-emeléssel fékezze a pénzromlást, de nem tudja teljesen megállítani az inflációt, mert annak egy része importált, például a külföldről behozott nyersanyag-árakkal. Rendszerint az a makrogazdasági összefüggés, hogy a növekedés együtt jár az inflációval – összegezte a szakértő.
Akár csak az árak! A fogyasztóval „termeltetik” meg a csak statisztikailag érzékelhető növekedést. A rohamos növekedés közepette vidáman vékonyodik az átlagember pénztárcája.