Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pascu szerint „súlyos tévedés”, ha az ide látogatókat cordon-bleu-vel, máramarosi csorbával vagy a thai tenger gyümölcseivel akarjuk „lenyűgözni”. Aki Háromszékre jön, nem kagylót akar enni, hanem egy jó magyaros gulyást, töltött káposztát ropogós héjú, kemencében sült házikenyérrel, amit elnyomtat egy finom kürtőskaláccsal. Ezek az idelátogatónak egyenesen ínyencségek, sokkal olcsóbbak is, hiszen helyi termékből készülnek – magyarázza a szakember.
Ki kell lépni abból a „nézetből”, hogy ami nekem különleges, az másoknak is az. Ellenkezőleg, ami az itt élőknek közönséges, lehet, hogy már kicsit unalmas is, az ide látogatónak éppen az a különleges. Meglátása szerint „sokkal többet” kellene fordítani a vidék online reklámozására. „Pillanatnyilag, ha beütöm a keresőbe Kovászna megyét vagy akármelyik székely régiót, az első száz hír negatív. Nem biztos, hogy több oldalt fogok lefelé görgetni azért, hogy lássak egy panziót vagy vendéglőt hirdetni, vegyem észre, hogy itt nem csak zászlós tüntetések, hanem csodálatos tájak is vannak. Óriási lemaradást kell behozni, ami időbe és pénzbe kerül. Ebben jelentős szerepet kellene vállalniuk a helyi hatóságoknak. Ugyanakkor hirdetni kellene külföldön is” – véli Pascu.
Véleménye szerint a székelyeknek „büszkéknek kellene lenniük” arra, amijük van, és azt „erőteljesen reklámozni”. „Gondolok itt kézművesekre, gasztronómiára, netán – járványidőben – a biztonságra, de arra is, hogy minden típusú turizmust ajánlani kell, nem csak a fürdő-, hanem a kastély-, a természeti, a lovas és a kalandturizmust is. Román nyelven is, tisztán és érthetően kell reklámozni, elvégre a turisták 95 százaléka belföldi” – fejtette ki a marketingszakértő.
Pascu úgy véli, téved, aki azt mondja, hogy valami drága vagy olcsó. Nincs olyan, hogy valami túl drága, vagy valami feltűnően olcsó. A szolgáltatások szintjének meg kell felelniük az áraknak, de ha valami nagyon jó és drága, arra egészen biztos, hogy lesz fizetőképes kereslet. Az önmagában nem baj, ha drága, sőt. Csak akkor annak a célközönségnek kell reklámozni. „Ha jó szolgáltatást nyújtasz, biztosan lesz vendéged, így helye van az olcsóbb, viszonylag egyszerűbb, szerényebb helyeknek is, hisz vannak, akiknek a pénztárcája azt engedi meg” – érvel Răzvan Pascu.