Ha nem éri meg nekünk eladni, akkor ezentúl legeltessenek az araboknál a sivatagban!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Húsvétra lesz elegendő vágóbárány – nyugtatta meg a közvéleményt Petre Daea mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter az Europa FM rádiónak adott keddi interjújában. A tárcavezető mindenkit arra biztatott, hogy az ünnepi asztalról ne hiányozzanak a bárányhúsból készült hagyományos fogások. Daea szerint a hazai kereslettől függ, hogy a hús kisebb áron kerüljön a fogyasztókhoz. Ha nagy a kereslet, a juhfarmok több bárányt forgalmaznak, ami fogyasztónak és gazdának egyaránt jó. Elsősorban a hazai fogyasztás növekedésével tudjuk támogatni a romániai juhászat fejlődését” – érvelt a tárcavezető.
A juhászok becslése szerint az idei húsvétra 40-50 lej/kg körül fog alakulni a bárányhús ára. Az állalattartók internetes fórumain azzal magyarázzák a magas árat, hogy a takarmányköltségek sokkal nagyobbak a tavalyinál. Az árnövekedésben viszont az is szerepet játszik, hogy a romániai juhtartók elsődleges értékesítési piaca a Közel-Kelet. Az élőbárány-exportot bonyolító cégek olyan magas árat kínálnak az állatokért, hogy a gazdáknak nem éri meg belföldi piacon olcsóbban értékesíteni a bárányt.
Címlapfotó: Haáz Vince
Ha nem éri meg nekünk eladni, akkor ezentúl legeltessenek az araboknál a sivatagban!
Ezt minden évben lejátszódik..-a kereslet és kínálat dönt. A többi süket duma.
Akkor te Húsvétra bárány helyett egyél disznót!
Amúgy is szégyen az állattartás, hát akkor fizessenek a tápos nagyurak, akik lenézik a gazdákat. 100 lej is kevés lenne kilajáért, sokszor éjjel nappal mellettük kell lenni.
Na igen, ez az ország egyik legfontosabb problémája, be van dobva a gumicsont, lehet marakodni rajta mint ahogy azt meg is teszik az itt kommentelők.
Ugyes ojan kover mindenki minek a sok elelt magukba gyrni a kaufland teli van megis mindenki sir hogy szegeny ket harom miliora vasaronak e s sirnak hogy szegenyek.
VARJUK MEG A VEGET, AZ ARAB TERSEGBOL NINCSEN KERESLET UGY HOGY MAJD ELVALLIK HOGY MENNYI LESZ A BARANY , A 40-50 RON AZ RENGETEG MARADJUNK ANNYIBAN, HOGY 2 BARANY ARABOL EGY 120 KG-OS DISZNOT LEHET VASAROLNI, 2 BARANYT EGY KET HET ALATT ELFOGYASZT A CSALAD EGY DISZNOBOL 4-5 HONAPIG FOZKOTEL AZ ASSZONY !!!