Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint ismert, első nekifutásra, szeptember 10-én alig néhány óra után felfüggesztették a regisztrációt, mivel felmerült a gyanúja, hogy egyes cégek robotprogramokat használtak arra, hogy felgyorsítsák a pályázatok leadásának folyamatát, így akik klasszikus módszerrel, kézi feltöltéssel dolgoztak, hátrányba kerültek.
Jó hír az érintetteknek, hogy a mai újraindításkor érvényesnek tekintik a dokumentumokat azok számára, akiknek szeptember 10-én sikerült feltölteni ezeket az online rendszerbe, de azoknak is, akik iratcsomóját szeptember 10-ig iktatták a kivitelező cégek. Akik szeptember 10-e után jelentkeztek valamely cégnél, új iratokat kellett kiváltsanak, ha időközben lejárt a 30 napos érvényességű telekkönyvi kivonat, vagy önkormányzati adóigazolás.
A Környezetvédelmi Alap levélben értesített minden kivitelezőt a pályázati rendszer változásairól. Eszerint minden engedélyezett cég legtöbb öt felhasználói fiókot hozhat létre, és ezekről töltheti fel a magánszemélyek igényléseit. Biztonsági intézkedésként bevezették a Captcha kódot, amely képes megkülönböztetni az emberi felhasználót a robotprogramtól, így szűrik ki a visszaélések lehetőségét.
A kéthónapos kényszerleállás előnye az lehet, hogy nem kell téli időszakban napelemet szerelni, hiszen akinek jóváhagyják a kérését, 90 napon belül be kell szerezze az áramszolgáltatótól a visszatáplálási engedélyt, ennek birtokában kerül sor a szerződéskötésre, és a kivitelezőnek ezután nyolc hónap áll a rendelkezésére, hogy felszerelje és átadja a villanyáramot termelő napelemes rendszert, vagyis jó esetben a szerelésekre jövő év tavaszán kerülhet sor.
A Zöld Ház-program tízszázalékos önrész mellett legtöbb 20.000 lejes támogatást ad a magánszemélyeknek, akik villamos energiát előállító napelemeket szerelnek otthonaikra. A Környezetvédelmi Alap 656 millió lejt szán erre, ami 33.000 napelem-rendszer telepítésére elég. A program olyan napelemek szerelését támogatja, melyek legalább 3 kW teljesítményűek, ez szakértők szerint egy átlagos háztartás villanyfogyasztásának mintegy felét állíthatja elő.