Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Pénzügyi Felügyelet (ASF) elemzése arra a meglepő jelenségre mutatott rá, hogy az önkéntes magánnyugdíj-alapba befizetők 65 százaléka megfeledkezett az összegyűjtött pénzéről! Birtalan József, a felügyelet igazgatótanácsának tagja elmondta: törvénymódosításra készül a testület, és arra köteleznék a magánnyugdíj-alapokat, hogy értesítsék ügyfeleiket, amikor azok betöltötték a 60 évet, hogy kivehetik az összegyűjtött pénzüket egy összegben vagy részletekben. A szakember hozzátette: azért tartják fontosnak ezt a módosítást, mert a magánnyugdíj-alapba befizetők 65 százaléka, amint betöltötte a 60. életévét, már nem fizeti tovább a hozzájárulást, ám nem is kéri a befizetett pénzét.
Az economica.ro portál elemzése szerint mintegy 30.000-en vannak, akik betöltötték a 60 évet, és közülük 19.500-an nem vették ki a harmadik nyugdíjpilléren összegyűjtött pénzüket. Elemezők nem zárják ki, hogy az érintettek egyszerűen elfeledkeztek pénzükről, ugyanis a legtöbb esetben a fakultatív magánnyugdíj-hozzájárulást a munkaadó fizeti alkalmazottainak, bónusz bércsomagként. Birtalan József szerint inkább az lehet a magyarázat, hogy a magánnyugdíjalapot 60 éves korig lehet befizetni, ám ez nem esik egybe a nyugdíjkorhatárral, így az érintettek nyugdíjazásukig nem számolnak ezzel a pénzzel. Ugyanakkor az sem kizárt, hogy szándékosan hagyták benn a pénzüket, arra számítva, hogy egyrészt növekszik a befektetésük értéke, másrészt a pénzt nehezebb időkre tartogatják.
Leszögezte: a magánnyugdíj-alapban hagyott pénz nem vesz el, tovább termeli a hozamot, és bármikor kivehető. Arra is figyelmeztet, hogy ha a kedvezményezett meghal, az örököseinek csak 3 év áll rendelkezésükre, hogy kérjék a pénzt. A szakértő szerint ezt a határidőt el kellene törölni.
Úgy véli, a fakultatív magánnyugdíj-alap jó befektetés azoknak, akik szeretnének megtakarítani, ám különösebben nem értenek a pénzügyekhez. A magán nyugdíjalapoknak az utóbbi tíz évben az infláció felett 5 százalékos volt a hozamuk, vagyis a banki hozamnál nagyobb. Másik érv, hogy a lakosság többségének nyugdíjas éveiben szüksége lenne az állami nyugdíj pótlására. A pénzügyi felügyelet honlapján, a www.asfromania.ro címen mind a tíz magánnyugdíjalapról elérhetők adatok, és a hatóság évente ellenőrzi az alapkezelőket, hogy megfelelően tájékoztatják-e ügyfeleiket.
Aha… Ha csődöt nem mondanak közben és le nem lépnek a pénzzel… Volt rá példa elég!