Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gál Károly erdővidéki RMDSZ-képviselő arról számol be, hogy többek között Könczei Csaba és Magyar Lóránd képviselőtársával közösen törvénytervezetet dolgoztak ki, amely egyrészt szabályozza a legeltetés idejét és helyszínét, másrészt rendezi a gazdátlanul kószáló állatok kérdését is. A tervezet szerint a polgármesteri hivataloknak ki kell nevezniük egy felelőst, akinél szabálysértés esetében panaszt lehet tenni, és aki a rendőrség, a csendőrség képviselőivel közösen kivizsgálja a bejelentést. Emellett minden önkormányzatnak kötelező módon el kell fogadnia egy legeltetési szabályzatot, amely tartalmazza, hogy hol, milyen körülmények között és milyen periódusban szabad vagy nem szabad legeltetni. Ez jelenleg opcionális.
Az állattartó gazdáknak a legeltetési engedély kiváltásához meg kell jelölniük, milyen és mennyi állatot, milyen útvonalon terelnek, etetnek és itatnak. Büntetik azokat, akinek nem lesz ilyen engedélyük, vagy eltérnek az abban foglaltaktól. Magánszemélyekre 1.000-től 6.000 lejig terjedő, jogi személyekre 4000–20.000 lej közötti büntetés szabható ki. Gál Károly szerint azt is leszögezik a törvényben, hogy minden szabálysértésért az állatok tulajdonosát büntetik, nem a pásztort, akitől nem lehet behajtani a bírságot. Büntetnék ugyanakkor a gazdátlanul kóborló állatok tulajdonosait is, vagy ha azt nem lehet chip vagy fülszám alapján beazonosítani, akkor az állatot lefoglalják, és vágóhídon értékesítik, a pénzt pedig az önkormányzat kapja.