Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Átfogó gazdaellenőrzési akció kezdődött ezen a héten, tájékoztatta lapunkat dr. Sikó-Barabási Sándor. A Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság vezetője szerint március 1-ig 300 olyan állattartó gazdaságot keresnek fel, akik valamilyen típusú támogatást igényeltek.
Ez alkalommal főként az erdővidéki farmokat keresik fel, de a megye más régióiban is vizsgálódnak. Az akciót Bukarestből irányítják és országos szinten mintegy 5000 gazdaságot vizsgálnak, mondta a főállatorvos. Egy 28 oldalas ellenőrző lap alapján vizsgálják, hogy a sertések, szarvasmarhák, juh- és kecskeféléknek rendben vannak-e az azonosító fülszámai, útlevelei, mozgáspapírok, vágási nyilatkozatok, elhullások nyilatkozata. Azt is ellenőrzik, a gazdák betartották-e a törvényes határidőket születés, vágás, elhullás vagy eladás esetén és, hogy az elektronikus adatbázisban szereplő állatlétszám egyezik-e a valós állománnyal, rendben vannak-e a beteg állatok kezelésének nyilvántartásai, a higiéniai követelmények és betartják-e az állatjóléti előírásokat.
Sikó Barabási Sándor azt tanácsolja a gazdáknak, hogy a körzeti állatorvosok segítségével rendezzék a nyilvántartásokat, gondoskodjanak az állományuk megfelelő takarmányozásáról és jólétéről. Ha szabálytalanságot észlelnek, magánszemélyek esetében 600–1200 lej között, jogi személyek esetében 2000 lejtől kezdődő pénzbeli bírságok mellett elveszíthetik minden állami támogatásukat. Tavaly Háromszéken 1200 gazdaságot ellenőriztek, 60 esetben büntettek, mert nem talált a hivatalos dokumentumokban szereplő állatállomány a valósággal, emellett 90 esetben írásos figyelmeztetésben részesítették a gazdát. A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) a jegyzőkönyv alapján eldöntötte, hogy az adott gazdától mekkora összegű támogatást von meg.