Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Partiumi Keresztény Egyetem (PKE) gazdaságtudományi tanszékének oktatója szerint a gazdaságban érezhető, hogy Európában már megindult a koronavírus-járvány második hulláma, és Amerikából is aggasztó hírek érkeznek a fertőzés alakulásáról. Ennek hatására a befektetők kivonulnak a kockázatos piacokról, amelyek egyrészt lehetnek kockázatosnak minősülő részvények és kötvények, másrészt a járvány által okozott válság által leginkább érintett országok valutái.
Králik szerint a hazai pénzügyi szakemberek év végéig nem számítanak további látványos árfolyamgyengülésre, az viszont tény, hogy csökkenti a befektetők a lejjel szembeni bizalmát Románia növekvő költségvetés- és államháztartás-hiánya, és a romló külkereskedelmi mérleg egyensúlya. Az egyetemi adjunktus rámutatott: a jegybanki politikától is függ az árfolyam alakulása, hiszen nem mindig megfelelő, ha a valutát úgy tartják szinten, hogy annak nincs gazdasági alapja. Magyarország például úgy döntött, szabadjára engedi az árfolyamot, mert egy gyengébb hazai pénznem az exportőröket segíti, és az importőröket fékezi, ezzel kiegyensúlyozva a külkereskedelmi mérleget.
Ami a román lej árfolyam alakulását illeti, Králik Loránd kifejtette: ha beválnak az előrejelzések, év végéig 4,90 lej/euró árfolyam lesz, ami mindössze egyszázalékos árfolyamvesztést jelent egy év alatt, és ez nem tekinthető jelentős mértékűnek.