Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hiánypótló vállalkozói készségfejlesztő programot indított a napokban a háromszéki ASIMCOV vállalkozói szövetség és az InnoHub co-working iroda.
Tizenkét vállalkozni vágyó fiatalt választottak ki, akik rendelkeznek már egy üzleti ötlettel, de az Accelerator program keretében a következő két hónapban mentorok segítségével elsajátítják a legfontosabb vállalkozói készségeket, és kidolgozzák az üzleti tervüket, amelyet egy áprilisban sorra kerülő startup gálán, a meghívott befektetők előtt 3 percben előadhatnak, és partnereket kereshetnek a megvalósításhoz.
A Sepsiszentgyörgyön szervezett programindító rendezvényen Mátyus Enikő, az InnoHub vezetője, az Accelerator program koordinátora rámutatott, hogy a nyugati országokban több hasonló program is létezik, de térségünkben nem volt példa ilyenre, ezért ha a most zajló intenzív vállalkozói képzés sikeresnek bizonyul, javasolják, hogy országos szinten hozzanak létre hasonló programot. Bár eredetileg tíz vállalkozót szerettek volna bevonni a programba, végül 12 fiatalnak adtak lehetőséget a részvételre, akiknek érdeklődési köre szerteágazó: van, aki informatikával, turisztikával, kézműves tárgyak készítésével, megújuló energiával, illetve egészséges életmódra neveléssel foglalkozna. Őket a következő két hónapban Takács Kató Kata ügyvéd, Tankó Piroska könyvviteli szakértő, Mircea Segărcean, egy kutatást finanszírozó egyesület képviselője és Farkas András, a Pont Csoport alapítója mentorálja.
Farkas András elmondta: a felmerülő gondokat nem a mentorok oldják meg, hanem utat mutatnak, hogy az ötletgazda találja meg a megoldást. Saját tapasztalata, hogy a vállalkozói innovációs tevékenység 80 százaléka nem sikeres, viszont a buktatókon is át kell lépni, hogy a fennmaradó 20 százalék megvalósuljon. Mircea Segărcean azt tanácsolta a résztvevőknek, lépjenek ki a korlátozó mentalitásból, valójában nincsenek határok, csak szét kell nézni a nagyvilágban.