Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nők 22,6 százaléka mondja magát szegénynek, a férfiak 20,7 százaléka. Az EU-ban összesen 109,2 millió embert fenyeget a társadalom peremére kerülés kockázata.
A szegénység egyik legfontosabb fokmérője a jövedelem nagyságán túl az illető lakhatási helyzete. Az EU-n belül tagországonként eltérő a hajléktalanság mértéke, a lakásfenntartási nehézségek, az ingatlanvagyon, a mindennapi életszínvonal. Minden 17. európai uniós polgár reménytelennek érzi szegénységi helyzetét.
Az ingatlannal vagy szociális lakással rendelkezők esetében fontos vizsgálni, hogy mekkora nehézséget okoz a közműszámlák fizetése. A mindennapi fogyasztási cikkek beszerzése is sokak számára gond. Ha ezek után nem jut évente legalább egy hetes nyaralásra pénz, az szegénységi jelnek számít.
A globális szegénységet vizsgáló közgazdászok munkájára idén a Nobel-díjat odaítélő bizottság is odafigyelt. Egyre nagyobb kihívás a szegénység elleni küzdelem azokban az országokban, ahol a legnagyobb a szegények aránya. Kristalina Georgieva, a Nemzetlözi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója szerint védeni kell a kereskedelmet.
Az IMF vezetője állítja, hogy a gazdasági haszon segíti a munkahelyek teremtését, ezáltal a szegénység mérséklését. A probléma azokban az országokban a legnagyobb, ahol az elit gazdagodása ellenére szélesedik a szegények rétege.
(euronews)