Kéne látni azt a szerződést és a számlát… Ha tényleg rosszul számláznak, akkor meg jelenteni kell.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
[rekalm]
Ez viszont lehetőséget nyújt arra, hogy a lakossági fogyasztók újratárgyalják szerződéseiket a szolgáltatókkal, illetve az időszak is kedvező a mostaninál jobb árszabás kialkudásához, hiszen az elmúlt 5-6 hónapban a kereslet látványos csökkenése miatt látványosan zuhant a szabadpiaci gáz ára, mutatott rá a hatóság alelnöke. Felhívta a figyelmet, hogy kötelezték a gázszolgáltatókat, a májusi-júniusi számlákhoz mellékeljenek egy értesítőt arról, hogy július 1-től milyen árat ajánlanak. Nagy Bege Zoltán szerint fontos, hogy ezeket ne dobják el a fogyasztók, hanem legyenek aktívak, kérjenek minél több szolgáltatótól árajánlatot, és válasszák a számukra legkedvezőbbet.
Az energiaár-szabályozó hatóság a www.anre.ro oldalon közzétett egy ár-összehasonlítót a gáz- és a villanyáram-energiára vonatkozóan. Oda beírhatjuk, hogy melyik településen lakunk, milyen típusú fogyasztók vagyunk, és megkapjuk az ország mintegy 30 energia-szolgáltatójának ajánlatát. Ebből érdemes 3-4-et kiválasztani, akiktől további személyre szabott ajánlatot lehet kérni, majd a legmegfelelőbbel szerződést kötni.
A villamosenergia-piacon még év végéig érvényben marad az államilag szabályozott díjszabás, ugyanis a román kormány a válsághelyzetre és a járvány miatt a lakosság csökkenő jövedelmére hivatkozva múlt héten kiadott egy sürgősségi rendeletet, amely az Európai Bizottság rendeletével ellentétben lehetővé teszi, hogy a második félévben is szabályozott áron biztosítsák a villamos energiát a lakosságnak. Nagy Bege Zoltán szerint ugyan kérdéses, hogy mi lesz erre az Európai Bizottság válasza, ám elképzelhető, hogy a július 1-től számított féléves időszakért már nem fog erélyesen fellépni a romániai gyakorlat ellen. Korábban úgy számoltak, hogy az árliberalizáció miatt az év második felében akár 4-6 százalékkal drágulhat a villany ára, ám a kereslet csökkenése miatt a nagykereskedelmi piacon visszaestek az árak, ami azt valószínűsítik, hogy a második félévben akár 1-2 százalékkal is csökkenhet a villanyszámla értéke.
Romániában öt szolgáltató látja el villanyárammal a lakosságot, de a villamos energia 70 százalékát a Nuclearelectrica és Hidroelectrica termelőktől vásárolják fel lakossági fogyasztásra; a különbözet kisebb termelőktől származik. A szakértő szerint a válság miatt 35-40 százalékkal csökkent a szénerőművek CO2 bizonylatainak ára, így csökkentek ezek termelési költségei, ami hozzájárulhat, hogy viszonylag olcsó energiát tudjanak biztosítani a lakosság számára.
Kéne látni azt a szerződést és a számlát… Ha tényleg rosszul számláznak, akkor meg jelenteni kell.
Az ÁFA nem lehet (a két ár között 34% van)
Valószínúleg a plusz összeg az ÁFA. De fel lehet hívni, válaszolnak.
Uraim! 30 szolgáltató,de 1 k@wa bekötésért kihez lehet folyamodni?! A gázcső a tömbház előtt(igaz falun),de évek óta jobbról balra küldenek! Miért nem lehet átgondolni, elosztani a 30 céget az egész országra és mindenki a körzetét látná el! Régen gondom volt bementem Kézdire és megoldódott! Vagy 10 éve ismerőseim Brassót emlegetik ha ügyintézésről van szó! Jó,hogy nem Temesvárig kell menni!😆
Annyi hozzaszolasom lenne a temahoz hogy a szerzodesem 0.093 ron/kwh lej-en van a szamlazas pedig 0.125 kwh lejen tortenik!!!
Mit szol ehez az ANRE ???