Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Rácz Béla Gergely közgazdász, a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának adjunktusa elmondta: rövid távon az alacsony jövedelműek hálásak lennének egy ilyen intézkedésért, ám az hosszú távon nem hatékony megoldás. A szakértő szerint több fiskális és monetáris lehetőség van az infláció és ezzel az élelmiszerárak mérséklésére, ám ezek nem vezetnek gyors eredményhez. Például az alapkamat-emelés az egyik ilyen eszköz, amit a jegybank meg is tesz folyamatosan. Lehetne csökkenteni az élelmiszerek áfáját is, ám ez az út Romániában nem járható, mert jelenleg is alacsony az élelmiszerek áfája. Ezért tekint a hazai politikusok egy része is „utolsó mentsvárként” az élelmiszer-„ársapkára”, azaz az árak befagyasztására, annál is inkább, hogy Európa több országában van már erre példa.
A közgazdász úgy véli, egy ilyen intézkedés a helyi kisboltokat sújtaná, hiszen az áruházláncok nemzetközi nagyvállalatokhoz tartoznak, melyeknek erősebb az alkupozíciójuk a beszállítókkal, és könnyebben szétszórják az alapélelmiszerek árstopja miatti veszteséget más termékeiken. Az ársapkával csak eltolnák az inflációs hatást, és bajba sodornák a termelőket és a kisboltokat. „Ha ez a módszer valóban működne, egyik napról a másikra fel lehetne számolni a szegénységet a világban, hiszen a kormányzatok megállapíthatnának olyan élelmiszerárakat, melyeket mindenki meg tud fizetni”, hívta fel a figyelmet a közgazdász.