Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megjött a várva várt tavasz, ami inkább egyből nyárba ment át. A természet ébredésével, a természetbe vágyó emberek is ébrednek, mindenki, aki teheti, kikívánkozik a napsütötte, zöld természetbe. Egyre gyakrabban látni itt, ott kiránduló, sütkérező embereket, virágos réten szaladgáló gyerekeket.
A tavasz a szaporodás időszaka. A vadvilágban is ilyenkor jönnek világra az utódok. Akarva akaratlanul a kiruccanások során találkozhatunk különféle állatokkal, főként a nemrég világra jött, menekülni még képtelen, meglapuló őzgidákkal, szarvasborjúkkal, mezeinyúl-fiókákkal stb. Ösztönösen bennünk van ezeknek a kis jószágoknak a megsimogatása, lefényképezése, ölünkbe vevése, megóvása, beindul a védelmező-segítő szándék, de lehet, hogy ezzel végzetes hibát követünk el, és akaratlanul vesztét okozzuk a „szegény” páráknak.
Az újszülött őzgidák, melyek a fűben, bokrokban lapulnak, nem árván maradtak, nem éheznek, szomjaznak, nem betegek, hanem megpróbálnak észrevétlenek maradni, vagy éppenséggel követik anyjuk utasítását. Anyjuk táplálkozási okok miatt, vagy veszély esetén hagyja magára utódját, de veszély múltával nyomba visszasiet hozzá. Legtöbbször alig pár méterre fekszik szembe széllel, ahol érzi a kicsinye szagát, és veszély esetén segítségére siet, vagy megpróbálja elcsalni a ragadozót az elfektetett utódtól.
Nagy lehet a késztetés az erdőn, mezőn „lelt” őzgidák, szarvasborjúk, vagy más állatok porontyait összeszedni, de nem szabad hazavinni őket!
Ezért a vadgazdálkodással foglakozó szakemberek arra kérnek mindenkit, hogy ilyen esetekben hagyják ott a „megtalált” kis porontyokat, és bízzák anyjukra a nevelésüket.
Ugyanúgy a rigófiókákat, bagolyfiókákat sem kell megfogdosni, megmenteni, mert nem árvák, mindössze ösztönüknek engedelmeskedve időnap előtt elhagyják a fészküket, így nagyobb az esélyük a túlélésre. A fészküket elhagyó fiókák éles sipákoló hanggal tudatják a szüleiknek, hogy hol vannak meglapulva, a szülők pedig tovább etetik, amíg azok röpképessé nem válnak.
Kelemen – Román