Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A közvélekedés és tapasztalatok szerint is Kelet-Európában gyengébb minőségű változatban kaphatóak a nagy cégek azonos márkájú élelmiszerei, mint a nyugati országokban.
A politico.eu szerint a gyártók úgy vélik, hogy a nyugati fogyasztók számára elfogadhatatlan termékeket bátran elsózhatják a keleti tagországokban. A kettős mércét beigazolta egy több országra kiterjedő vizsgálat is, miszerint az azonos márkájú és azonos csomagolású élelmiszerek összetevőit, ízanyagát és eltarthatóságát illetően különbségek vannak az EU nyugati és keleti felének áruházaiban, és mindig a keletiek rovására. A kelet-európai tagországok felhívták az uniós bizottságok figyelmét a kettős mércére, de nem történt érdemi lépés a probléma orvoslására.
Korábban Winkler Gyula RMDSZ-es európai parlamenti képviselő úgy nyilatkozott: a megoldás az országos hatóságok kezében van, a fogyasztóvédelmi felügyelőség, az élelmiszerbiztonsági hatóság léphet, bírságolhat, kivonhatja a terméket a forgalomból, de csak abban az esetben, ha például az élelmiszer összetétele nem felel meg annak, amit a gyártó a címkén feltüntetett.
Mircea Diacon Kovászna megyei fogyasztóvédelmi főfelügyelő-helyettes szerint az eljárás nehézkes, mert nincs saját laboratóriumuk, ezért ha valaki panaszt tesz, mert például egy itthon megvásárolt kávé nem olyan ízű, mint ugyanaz a termék Bécsben, akkor ki kell fizetnie a bukaresti laborvizsgálat költségeit. Ha viszont kiderül, hogy a termék más összetételű, mint ami a címkén szerepel, visszakapja a pénzét, de ez hosszadalmas eljárás. Dr. Sikó-Barabási Sándor, a háromszéki élelmiszerbiztonsági igazgatóság vezetője is megerősíti: a termék paramétereit a gyártó szabja meg, és azt feltünteti a címkén, de laborvizsgálatokkal kell igazolnia, hogy az van benne, ami a leírásban szerepel. A hatóság országos stratégia alapján vesz mintát a különböző termékekből, és vizsgálja be azokat.