Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Nő, vállalkozás, család, kontroll

Nő, vállalkozás, család, kontroll Gazdaság

Vállalkozás és család női szemmel címmel szervezett előadást a háromszéki Női Menedzserek Egyesülete, amely rendhagyó módon egy férfit, Szabó Jenő nemzetközi búvároktatót kérte fel, hogy beszéljen a minőségi családi és szakmai élet lehetőségeiről.

A Startup Week gazdasági rendezvénysorozat keretében szervezett eseményen összegyűlt mint­egy kéttucatnyi háromszéki női menedzsert Tankó Piroska, az egyesület vezetője köszöntötte, és elmondta, hogy ma már az információ többet ér, mint a pénz, ezért is tartják fontosnak, hogy tapasztalatot cseréljenek, információt szerezzenek, ez esetben arról, hogy a nők miként tudnak megbirkózni a családi és szakmai tevékenységük során őket érő stresszel.
Lázár Zoltán, Magyarország csíkszeredai konzulátusának képviselője Süle Katalin, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Zala megyei elnökének üdvözletét tolmácsolta, aki rámutatott, hogy a tudatosan tevékenykedő nők határozzák meg a nemzet sorsát.
Szabó Jenő rámutatott, hogy az üzleti életben tevékenykedő nők esetében is gondot jelent, hogy hazaérve se tudják letenni a munkát ezért összecsúszik a családi és szakmai életük. A búvároktató felidézte a Harvard egyetem által elvégzett „75 éves kísérletet”, amelynek során a kutatók 724 ember életét kísérték nyomon 75 éven keresztül. A kísérlet elején az egyetemista korú alanyok 80 százaléka szerint a meggazdagodás-, 15 százalékuk szerint a híressé válás jelentené a boldog életet. Életüket végigkövetve a kutatók azt a következtetést vonták le, hogy azoknak lett boldog és eredményes életük, akiknek jók voltak a társas, szociális kapcsolataik. Ezzel szemben rövidebb és boldogtalanabb volt életük azoknak, akik magányosan, elszigetelten éltek. „Tömegben, házasságban is lehet valaki magányos”, hívta fel a figyelmet Szabó Jenő, aki szerint önmagunkkal és társainkkal bensőséges kapcsolatokra kell törekedni a minőségi élet eléréséhez. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás