Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia legbebiztosítottabb régiói Erdély, Bukarest és környéke, illetve Munténia, miközben a bukovinai és máramarosi régióban lévő lakások alig 3 százalékára kötöttek biztosítást. Romániában mintegy 9 millió ingatlant tartanak nyilván, és ezek alig 20 százaléka van bebiztosítva. Az elmúlt év végén 1,8 millió kötelező lakásbiztosítási kötvény volt érvényben, ami viszont 3,7 százalékkal több, mint egy évvel korábban volt. A lakásbiztosítási kötvények közel 75 százalékát városon levő ingatlanra vásárolták.
Birtalan József, a Biztosítási Felügyelet vezetőtanácsának tagja rámutatott: a kötelező lakásbiztosítás önmagában nem vonzó, hiszen nem tartalmazza azokat a kockázatokat, amitől valóban tart a lakosság, és ami ellen védené az ingatlanát. A tavaly eladott kötelező lakásbiztosítások száma valójában azért növekedett mert megnőtt az érdeklődés a nagyobb védelmet biztosító fakultatív lakásbiztosítások iránt, és ezzel együtt meg kell kötni a kötelezőt is. Birtalan József szerint az is növeli az eladott lakásbiztosítások számát, hogy az energiaszolgáltatók is javasolnak ilyen kötvényeket a szabadpiaci szerződéseik mellé, illetve a hitelre vásárolt ingatlanokra a bankok kötelezik a biztosítás megkötését.
A szakértő rámutatott: a fakultatív biztosítások piaca a lakosság életszínvonalát tükrözi, hiszen ha nem tudják kigazdálkodni az árát, akkor nem kötnek biztosítást. Ugyanakkor jelzi, hogy emelkedik az életszínvonal, hogy egyre szebbek és értékesebbek a lakások, és fel vannak szerelve korszerű háztartási gépekkel, ezért egyre több lakástulajdonos tartja fontosnak, hogy bebiztosítsa lakását és benne lévő értéktárgyait.