Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A makrogazdasági elemző szerint a decemberi minimálbér-emelés alapvetően jó döntés, hiszen a gazdaság növekedésének azt kell eredményeznie, hogy jobban élünk, ám figyelni kell arra, hogy az intézkedés ne borítsa fel a gazdasági egyensúlyt. Most, hogy országos szinten alacsony a munkanélküliek aránya, és növekszik a hazai gazdaság, a fizetések maguktól is növekednének. Mivel a kormány pluszlöketet ad a minimálbér-emeléssel, az serkenti a lakosság fogyasztását, de mivel nem emelkedik a vállalatok termelékenysége, a megnövekedett keresletet importból lehet fedezni. Az árak és az infláció emelkedéséhez vezethet, hogy megnő a bértömeg, ám a termékek és szolgáltatások nem nőnek ezzel arányosan. Végül ezt mindenki megfizeti, mivel nőnek ugyan a fizetések, de romlik a pénz és emelkednek a kamatok, mondta.
Emlékeztetett, hogy az elmúlt években számos minimálbér-emelés történt, és az alacsony hozzáadott értéket előállító könnyűipar nehezen tudja kigazdálkodni a szükséges összegeket. Egyes cégek bezártak vagy más országba költöztek. Emiatt nehéz helyzetbe kerülnek a kisvállalkozások is. A magasabb hozzáadott érteket teremtő vállalkozásoknak viszont nem kellene gondot jelentenie a minimálbér-emelés és az újonnan bevezetett differenciált minimálbér, véli a szakember.
Erdei-Dolóczki István, a képviselőház pénzügyi bizottságának tagja szerint, mivel az elmúlt évtizedekben az volt Románia stratégiája, hogy mindegy mekkora a fizetés, csak legyenek munkahelyek, ez munkaerőhiányhoz vezetett. Most van munkalehetőség, és ha a cégek megadnák a nyugati országokban adott bérek 75 százalékát, az emberek itthon maradnának.