Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A háromszéki RMDSZ-es képviselő, a gazdasági bizottság tagja szerint ez az intézkedés mintegy hárommillió olyan családon segít, akik tűzifával biztosítják a fűtést, ám nehezen és drágán fértek hozzá ehhez. Miklós Zoltán szerint két jogszabályt fogadtak el: egyrészt az áfacsökkentés minden olyan tűzifára – ágak, tuskók, rönkök, hullott fa – vonatkozik, amit a fakitermelők a magánszemélyeknek értékesítenek, a másik pedig a cégeknek vagy más jogi személyeknek, így iskoláknak, kórházaknak, orvosi rendelőknek, szociális intézményeknek szállított tűzifa esetében is 5 százalékra mérsékelte az áfát.
Az RMDSZ gazdasági szakpolitikusa hangsúlyozta, az áfa csökkentése hozzájárul annak a lakosságot érintő hátrányos helyzetnek a megszüntetéséhez is, miszerint a fakitermelőknek jobban megérte cégeknek eladni a tűzifát, mint magánszemélyeknek. A tűzifaeladásra ugyanis fordított adózás érvényes, mondta Miklós, aki szerint ebben a rendszerben amennyiben egy fakitermelő például 250 lejért ad el egy méter fát egy cégnek, akkor ez az összeg teljes mértékben megmarad neki. Ha viszont ugyanennyiért magánszemélynek, iskolának, kórházaknak, háziorvosi rendelőnek, szociális intézményeknek számlázott tűzifát, akkor a 250 lejből csak 210 lej marad neki, a többit az államnak kellett befizetnie 19 százalékos áfaként. Ennek az adónemnek a csökkentése viszont részben hozzájárul a magánszemélyeket érintő hátrányos helyzet felszámolásához.
Amint arról beszámoltunk, tavaly még átlag 200 lejért lehetett venni egy köbméter tűzifát, idén akár 300 lejt is kértek ezért. A nyáron tapasztalt tűzifa-árrobbanás térségünkben is mérséklődni látszik: egyrészt elkezdődtek a fakitermelések, ezáltal nőtt a kínálat, míg a másik oldalon a téli időszakban csökken az építőipar tevékenysége és csökken a faanyag igénye, illetve a háztartások többsége már tavasszal–nyáron megvásárolta a téli tüzelőt, hiszen Székelyföldön már elkezdődött a fűtési idény, magyarázta Lukács Attila. Az ozsdolai közbirtokosság erdőjével gazdálkodó cég vezetője szerint a tűzifa áfájának csökkentése is eredményezhet legalább 10 százalékos árcsökkenést.
Tisztelt Miklós úr.Kérem árulja el ön honnan szerzi be ön az olcsó tüzifát hogy mi is vásároljunk onnan.A belléreknél semmiképp sem fog olcsóbb lenni a tüzifa.Az egész egy udmr propaganda.