Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormányfő szerint ez azt jelenti, Románia közelebb került ahhoz, hogy megépítse a cernavodai atomerőmű 3-as és 4-es reaktorát. „Nagyon örvendünk, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a Washingtonnal kötött megállapodást, ami lehetővé teszi, hogy az egyezményt a végleges formájában írjuk alá, és elkezdődhessen az atomerőmű bővítése. Orban ugyanakkor nem közölt konkrét ütemtervet.
Virgil Popescu román gazdasági és Dan Brouillette amerikai energiaügyi miniszter október elején írtak alá Washingtonban hosszú távú atomenergetikai együttműködésről szóló elvi megállapodást. Ennek értelmében az Egyesült Államok hétmilliárd dollár értékű hitelszerződést biztosít az amerikai Exim Bank bevonásával Romániának, így a két reaktor az amerikai AECOM vállalat irányításával, francia és kanadai vállalatok bevonásával épülhet meg.
Románia erről korábban egy kínai vállalattal kötött megállapodást, de júniusban a bukaresti kormány kérésére a román Nuclearelectrica állami vállalat felmondta ezt az együttműködést, és közölte, más lehetőségeket keres a bővítésre.
A cernavodai atomerőműben az eredetileg tervezett öt reaktor közül eddig kettő épült meg, amelyek az ország villamosenergia-szükségletének mintegy 22 százalékát fedezik. A 3-as és a 4-es reaktorok megépítésével megkétszereződne az atomerőmű teljesítménye.
(MTI)