Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia hátrányos helyzetben van, hiszen helyi termelés hiányában ki van szolgáltatva az importnak. Az építőanyag-piacot a multi cégek utalják, amelyek emelt áron látják el a barkácsáruházakat, vagy eladják termékeiket más országokban, ahol többet fizetnek érte. Végső soron az építkezés megrendelőjét terheli az áremelkedés, hiszen az építkezés teljes költségét 20–25 százalékkal dobja meg az építőanyag drágulása. Míg a magánberuházók kénytelenek lenyelni az áremelkedéseket, a közberuházások esetében egy új kormányrendelet lehetőséget ad a kivitelezési szerződések értékének növelésére.
Sepsiszentgyörgy polgármestere, Antal Árpád lapunk érdeklődésére elmondta, több beruházás kivitelezője kérte az önkormányzattól a szerződés értékének növelését az építőanyagok árának emelkedése miatt. A városháza szakemberei jelenleg vizsgálják az építők által újraszámolt költségek megalapozottságát. Antal szerint bár az önkormányzatok és állam számára anyagilag előnytelen az érvényben lévő szerződések kiegészítése, mégis jó ez a megoldás, mert enélkül nem valósulhatna meg sok futó munkálat. Az önkormányzatok főként az uniós finanszírozású projektek esetében kell mélyebben zsebbe nyúljanak, hiszen az értékemelést önrészként kell finanszírozniuk, mert az uniós támogatás összegén nem lehet változtatni. A román kormány által finanszírozott munkálatok esetében a szerződés értékének növekedését közösen állja az önkormányzat és az állam.