Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A miniszter szerint a készpénzforgalmi hiány 31,1 milliárd lejjel nő.
A tárcavezető elmondta, idén a szokásosnál korábban fogadja el a kormány az első költségvetés-kiigazítást, mivel a koronavírus-járvány miatt a gazdaságot támogató intézkedésekre volt szükség.
A gazdaságélénkítő intézkedésekkel járó kiadások a bruttó hazai termék (GDP) 3 százalékát teszik ki – szögezte le Cîţu, hozzátéve, hogy az Országos Stratégiai és Előrejelzési Bizottság becslései szerint 1,9 százalékkal zsugorodik idén a gazdaság és a GDP 1082 milliárd lejre csökken. Az államháztartási hiány így a korábban becsült 40,5 milliárd lejről 72,5 milliárd lejre nő, 6,7%-os lesz a deficit. „Ezek a becslések most, a jelenlegi adatok alapján. A készpénzforgalmi hiány 31,1 milliárd lejjel nő” – nyomatékosította a pénzügyminiszter.
A szaktárca becslései szerint a belföldi gazdaságból származó bevételek 23,2 milliárd lejjel esnek vissza, amit valamelyest ellensúlyoz az Európai Bizottságtól érkező 3,8 milliárd lejes támogatás. A profitadóból származó bevétel 2,2 milliárd lejjel csökken az eddig becsülthöz képest, a jövedelemadóból 1,5 milliárddal, az áfából csaknem 5,6 milliárddal, a jövedéki adókból 2,6 milliárddal, a társadalombiztosítási hozzájárulásokból pedig 8,3 milliárd lejjel számítanak kevesebbre.
Ezzel szemben a kiadások 12,5 milliárd lejjel nőnek. Személyi költségekre 576 millió lejjel szánnak többet, ebben benne van a koronavírusos betegeket ellátó egészségügyi alkalmazottaknak járó havi bruttó 2500 lejes kockázati pótlék is – ismertette a miniszter.
A szociális ellátásra fordított kiadások 6,9 milliárd lejjel nőnek, és 3 milliárd lejt utalnak a tartalékalapba – mondta még Florin Cîţu.
A munkaügyi minisztérium 8,1 milliárd lejt kap a költségvetés-kiigazításkor, az egészségügyi tárca pedig megközelítőleg 3,8 milliárd lejt, jelentette be Florin Cîţu.
Rámutatott, ennek a két minisztériumnak egészítik ki a büdzséjét az idei első költségvetés-kiigazítás alkalmával, hogy az ország túlléphessen az egészségügyi krízisen, és hogy a termelés működőképes maradjon.
„Ez a költségvetés-kiigazítás a kormány első, a gazdaság támogatására kidolgozott intézkedéscsomagját hivatott segíteni. Egy második intézkedéscsomagon is dolgozunk, amelynek célja a gazdaság újraindítása, és amely a szükségállapot lejárta után jelenik majd meg” – mondta Cîţu.
Pénteken indul az IMM Invest elnevezésű, az Európai Bizottság által jóváhagyott program, amely keretében több mint 40.000 kis- és középvállalkozó fog állami támogatásban részesülni, jelentette még be a pénzügyminiszter.
Cîţu hangsúlyozta ugyanakkor, hogy idén semmi esetre sem fogják növelni az adókat és illetékeket.
Violeta Alexandru munkaügyi miniszter a kormányülés elején elmondta, az általa vezetett tárcához közel 600.000 kényszerszabadságra vonatkozó kérés futott be, azonban nem tudják kifizetni a munkahely nélkül maradt személyek járandóságát, mivel még nem fogadták el a költségvetés-kiigazítást.
„A hozzánk forduló személyek egy részének átutaltuk a támogatást. A cégek 562.000 alkalmazott után tettek le kérést, akiknek átmenetileg felfüggesztették a munkaszerződésüket, vagyis kényszerszabadságra kellett menniük. (…) Minden dokumentum naprakész, fel van dolgozva és ellenőrizve van, csak a költségvetés-kiigazítás hiányzik, hogy ki tudjuk fizetni a hozzánk forduló személyek járandóságát”.
(Agerpres)