Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárcavezető magyarázata szerint azért nem csökkenhet látványosan az infláció, mert nagyon nagy a kereskedelmi deficit, az energiadrágulásnak pedig igen erős inflációgerjesztő hatása van.
Az újságíróknak arra a felvetésére, hogy az átlagpolgárok a második negyedévi gazdasági növekedést nem érzékelik, az árak növekedését azonban annál is inkább, mert a jövedelmük változatlan maradt, Adrian Câciu kijelentette: éppen a magas infláció a magyarázat erre, mert csökkentette a vásárlóerőt.
A pénzügyminiszter részben az előző kormányokat okolta a mostani magas infláció miatt. „Már akkor kellett volna intézkedniük, amikor a folyamat elkezdődött. Ha az infláció beindult, nehéz megállítani vagy a trendjét megfordítani” – jelentette ki.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) múlt héten közölt adatai szerint a júniusi 15,1 százalékról júliusban 14,96 százalékra csökkent az éves infláció Romániában. A nem élelmiszer jellegű termékek 16,59, az élelmiszerek 16,05 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 8,33 százalékkal nőtt a múlt év azonos hónapjához képest.
(Agerpres)