Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Országos Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a vezető háromszéki vállalkozások gáláján tartott elemzésében kifejtette: az ország vezetőinek, a helyi hatóságoknak és a vállalkozói szférának az a feladata, hogy termelő egységek jöjjenek létre itthon, és ne kelljen a fogyasztók által igényelt termékeket külföldről behozni. „Nem baj az, ha az ország gazdasági növekedését a fogyasztásra alapozzuk, azzal a feltétellel, ha a fogyasztás az országban megtermelt termékek által valósul meg”, állapította meg Mihai Daraban, aki szerint függetlenül attól, hogy hazai vagy külföldi tőkéből valósul-e meg, az a lényeg, hogy minél több termék az országban legyen előállítva.
Románia problémája, hogy nincsenek magas hozzáadott értéket képviselő termékei és nincs hazai kézben olyan márka, amely jelentős lenne nemzetközi szinten is, sorolta Mihai Daraban, aki szerint csak kürtőskaláccsal, topoloveni szilvaízzel vagy hazai borokkal nem lehet kiegyenlíteni a külkereskedelmi mérleg hiányát, amely idén év végéig eléri a 30 milliárd eurót és az elmúlt években folyamatosan nőtt. A kereskedelmi kamara országos elnöke szerint Romániában 25.770 cég folytat exporttevékenységet ám az első 100 cég valósítja meg a teljes export 51 százalékát és az első 100-ban mindössze 2 romániai érdekeltségű cég van!
Máshol jól működő példákat kellene gyakorlatba ültetni, így példát lehetne venni Magyarországról, véli Daraban, aki szerint egy befektető soha nem fogja földterületekbe lekötni a pénzét, ezért a kormány vagy helyi önkormányzatok területeket és termelőcsarnokokat kellene ajánljanak a befektetőknek, hogy ide hozzák a technológiát és elkezdjenek termelni.
Fotó: Kátai Judit