Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Cégbíróság (ONRC) adatai szerint 2010-ben még alig 48 ezer új céget jegyeztek be, és azóta szinte folyamatos a növekedés. 2017-ben volt még egy 98 ezer új céget jelentő csúcs, amikor elindult a kezdő vállalkozásokat támogató StartUp Nation program. A koronavírus-járvány hatására 2020-ban csökkenést jegyeztek, hiszen 78 ezer új vállalkozást alapítottak, ám tavaly nemcsak visszaállt a vállalkozói kedv a járvány előtti szintre, hanem túl is haladta azt több mint 100 ezer bejegyzett vállalkozással.
A Ziarul Financiar elemzése szerint az elmúlt évek növekedése azzal magyarázható, hogy egyszerűsödött a cégbejegyzés, és egyszerűsítették a mikrovállalatok adózását, és esetükben megemelték az éves forgalomra vonatkozó határértéket, ami után 1 vagy 3 százalékos adót kell fizetni, így a vállalkozó nem kell azon törje a fejét, mit írhat le költségként. Az elemzés szerint a hazai cégek 70%-a mikrovállalkozás, az éves forgalmuk nem haladja meg a 100 ezer eurót.
Szász Levente, a BBTE közgazdasági karának dékánhelyettese szerint az új cégek közül nem mindegyik éri meg az első majd a harmadik évét, ám a nagy számok törvénye alapján, minél több új vállalkozás jön létre, annál több lesz az életképes és hosszú távon sikeres. Szász Levente szerint az a fontos, hogy leküzdjék a kudarctól való félelmet, hiszen ha meg sem próbálják, akkor nem is nőhetnek ki sikeres cégek. Az egyetemi oktató rámutatott: nem jelent megbélyegzést, ha valakinek bebukik a vállalkozása, mert a kudarcból lehet tanulni, és a következő céget már sokkal jobban lehet elindítani.