Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ennél nagyobb költségvetési hiányt, 6,5%-osat, csak 2010-ben, a válság idején jegyeztek. 2018-ban az államháztartási hiány a GDP 2,88%-át tette ki.
„A tavalyi évet 4,6%-os költségvetési deficittel zártuk. Ez enyhén meghaladja a novemberi költségvetés-kiigazításkor becsült értéket” – jelentette ki Cîţu a pénzügyminisztérium székhelyén tartott sajtótájékoztatón.
A pénzügyminiszter szerint a 0,2%-os eltérést a novemberi becslés és az év végi szint között nagyrészt az 1,3 milliárd lejes bevételkiesés (az állami vállalatoktól befolyt osztalék), illetve 1,3 milliárd lejes decemberi többletkiadás (az önkormányzatok működésére) teszi ki.
Florin Cîţu szerint vannak olyan állami vállalatok, amelyeknél papíron megjelent az osztalék, de amikor az állam megpróbálja ezt begyűjteni, kiderül, hogy másfajta pénzről van szó. A miniszter a Hidroelectrica vállalatot említette meg itt, leszögezve, hogy ellenőrzést kell végezni minden állami vállalatnál.
A volt kormány a 2019-es költségvetésben a bevételeket fölülértékelte, éppen azért, hogy az év elején mesterségesen csökkentse a költségvetési deficitet, mutatott rá a miniszter, hangsúlyozva, hogy már a tavalyi év elején tudni lehetett, hogy a hiány meg fogja haladni a 4%-ot év végén.
„Év közben elvették a pénzt a beruházásoktól. A büdzsében nem történt megtakarítás. A pénzt elköltötték a bérekre és a szociális segélyekre” – jelentette még ki Florin Cîţu.
Az idei költségvetést konzervatív modellre építették fel, amely számításba veszi a gazdaság jelenlegi struktúráját.
„Annak a veszélye, hogy Románia a globális válság miatt szenvedjen, nagyon alacsony, majdnem a nullával egyenlő. Konzervatív tervezésű büdzsét építettünk fel, több pénzt különítettünk el beruházásokra, ami azt jelenti, hogy arra számítunk, hogy az idén a befektetésekből származzon a gazdasági növekedés nagy része, és nem a fogyasztásból” – magyarázta Cîţu, aki szerint a külföldi befektetők bíznak Romániában, tehát az ország a „jó irányban halad”.
Emellett beszélt arról is, hogy Románia január 21-én két, összesen 3 milliárd eurót kitevő hitelt vett fel a külföldi piacról, 30, illetve 12 év lejáratra, és ez utóbbi esetében a történelem legalacsonyabb költségével kell számolni.
„Egy ország, amelynek költségvetési deficitje van, hitelt kell hogy felvegyen. (…) Igen, hitelt vettünk fel a külföldi piacról. (…) A 12 éves lejáratú hitel a történelem legalacsonyabb – mindössze 2%-os – költségével járó hitel, a 30 éves lejáratú esetében pedig a kamat 1,65%-kal alacsonyabb, mint a tavaly a kormány által felvett hitelé” – szögezte le a pénzügyminiszter.
A pénzügyminiszter szerint a két kölcsönnel 22 millió eurós megtakarítást eszközöltek a büdzsében és ezt az információt a szenátus gazdasági bizottságához is elküldte.
Cîţu bejelentette még, hogy idén nem fog módosulni az adótörvénykönyv.
(Agerpres)