Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Júniushoz mérten hat tagországban csökkent az éves inflációs ráta, 18 tagországban nőtt, háromban pedig stagnált júliusban, köztük Romániában is (13 százalék). 2021 júliusában a ráta 3,8 százalékos volt Romániában.
Az EU-ban a legmagasabb éves inflációs rátát a múlt hónapban Észtországban (23,2%), Lettországban (21,3%), Litvániában (20,9%), a Cseh Köztársaságban (17,3%), Bulgáriában (14,9%), Magyarországon (14,7%), Lengyelországban (14,2%) és Romániában (13%) mérték. A skála másik végén a legalacsonyabb inflációval rendelkező uniós országok Málta és Franciaország (egyaránt 6,8%), valamint Finnország (8%).
Az Eurostat szerint az energia, az élelmiszerek és a szolgáltatások ára járult hozzá a legnagyobb mértékben a fogyasztói árak euróövezeti emelkedéséhez, ezek 4,02, 2,08, illetve 1,6 százalékkal nőttek.
Az Eurostat adatai azt is mutatják, hogy a maginfláció (core inflation) a korábban jegyzett 4,6 százalékról 5,1 százalékra nőtt.
Az Európai Központi Bank legutóbbi előrejelzésében 6,8 százalékos inflációt prognosztizált 2022 végére, szemben a korábban becsült 5,1 százalékkal, 2023-ban 3,5 százalékos, 2024-ben pedig 2,1 százalékos pénzhígulással számol.
(Agerpres)