Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Európában évente több mint 26 millió tonna műanyag kerül a szemétbe, a nehezen lebomló műanyag a tengeri szennyezés négyötödét teszi ki. Az uniós irányelvek elsősorban azon eldobható műanyag eszközök használatát tiltják, amelyek leggyakrabban jelennek meg hulladékként. A betiltásra kerülő egyszer használatos termékek: a fültisztító vattapálcika, evőeszköz, tányér, szívószál és italkeverő, léggömb és léggömbpálcika, élelmiszeredény, pohár, italtároló, cigarettaszűrő, műanyag zacskó, göngyöleg, nedves törlőkendő és egyéb egészségügyi cikkek. Ezek betiltásakor figyelembe veszik, hogy van-e elérhető és megfizethető alternatíva, ellenkező esetben kötelezik az olyan címkézést, amely tájékoztatja a vásárlót a termék műanyag tartalmáról és káros voltáról. A tiltás alá eső, egyszer használatos műanyagok nem tűnnek el azonnal, hiszen az üzletek, éttermek a már készleten levő műanyag eszközeiket eladhatják, illetve felhasználhatják.
Célkitűzések szerint 2030-ra az uniós belső piacon minden műanyag csomagolásnak újrahasznosíthatónak kell lennie, csökkenteni kell az egyszer használatos műanyagok alkalmazását, a mikroműanyagok használatára pedig korlátozást vezetnek be. Európában a teljes műanyag-felhasználás negyven százaléka csomagolásra megy. Tánczos Barna szerint fokozatosan szeretnék kivezetni a piacról az egyszer használatos műanyag termékeket. Szeretnék, hogy a szervezőkkel együttműködve elérjék, hogy már idén nyáron legalább a fesztiválokon ne lehessen egyszer használatos műanyag termékeket használni. A Greenpeace arra hívja fel a figyelmet, hogy a műanyag tányért, evőeszközt, poharat nem egyszer használatos papírból, fából készült eszközökkel kellene helyettesíteni, mert azokkal is szemetet termelünk, nem beszélve arról, hogy előállításukhoz erdőket kell kivágni. Az elmosható, többször használható eszközökhöz való visszatérést szorgalmazzák.