Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gazdag országok listáján 55 ország és 25 olyan terület szerepel, melynek nincs teljesen önálló státusa, mint például Hongkong. Bulgária kivételével viszont az Európai Unió minden tagállama az „elit klub” tagja.
Králik Lóránd egyetemi adjunktus, a Partiumi Keresztény Egyetem gazdaságtudományi tanszékének oktatója rámutatott: a módszertant, ami alapján kiszámolják, hogy melyik ország számít szegénynek, közép-, vagy magas jövedelműnek, harminc évvel ezelőtt állapították meg. Azóta a világban a gazdasági növekedés sokkal nagyobb mértékű a pénzromlásnál, ezért a közgazdászok már egy ideje felvetették, hogy módosítani kellene a módszertant az értékhatár kiszámításánál, az életszínvonal-arányokat is figyelembe véve.
Harminc évvel ezelőtt még csak negyven ország szerepelt a „gazdagok” között, azóta a számuk megkétszereződött. Meglátása szerint a jelenlegi 55 ország helyett csak 28 kerülhetne be a magas jövedelműek közé, a közép-kelet európai országok zöme kiesne. A szakértő hangsúlyozta, a besorolásban aránytalanságok mutatkoznak, hiszen a listavezetők – Svájc, Luxembourg, Norvégia – jóval meghaladták a küszöbértéket. Králik valószínűnek tartja, hogy a 2020-as értékek alapján Románia újra kiesik a klubból. A lista utolsó negyedében amúgy is nagy a mozgás, az itt szereplő országok gyakran cserélődnek.