Képzéssel segítenék a vállalkozókat a könnyebb boldogulás érdekében
Olyan képzési programon dolgozik a Kovászna Megyei Kereskedemi és Iparkamara, amelly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Unióban a legkisebb bruttó minimálbért, 286 eurót Bulgáriában kapják az alkalmazottak. Bulgáriát a sorban Litvánia (430 euró), Románia (446 euró), Magyarország (464 euró), Horvátország (506 euró), Csehország (519 euró), Szlovákia (520 euró), Lengyelország (523 euró), Észtország (540 euró) és Litvánia (555 euró) követi. A legnagyobb minimálbért a luxembourgi alkalmazottak kivetik haza, 2 071 eurót.
Ha a minimálbér adózás utáni összegét nézzük, a romániai lemaradás még szembetűnőbb. Míg például Magyarországon a bruttó minimálbérből az állam 33,5 százalékot vesz el, Romániában ez az arány valamivel több mint 40 százalék. Romániában jelenleg 2,1 millió alkalmazottat jegyeznek minimálbérrel.
(Maszol/Ziarul Financiar)