Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Augusztushoz viszonyítva szeptemberben mindössze egy tagállamban mérséklődött az éves inflációs ráta, egyben stagnált, 25 tagországban pedig nőtt. Utóbbiak közé tartozik Románia is, ahol az augusztusi 4 százalék után szeptemberben 5,2 százalékos inflációt jegyeztek. Összehasonlításképpen 2020 szeptemberében 2,1 százalék volt a pénzromlás mértéke.
Az eurózónában átlagban 3,4 százalékkal nőttek a fogyasztói árak szeptemberben, az augusztusban jegyzett 3 százalék után. A fogyasztói árak euróövezeti emelkedéséhez az energia, illetve a szolgáltatások ára járult hozzá a legnagyobb mértékben, 1,63, illetve 0,72 százalékponttal.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) korábbi közlése értelmében Romániában az augusztusi 5,3 százalékról szeptemberben 6,3 százalékra nőtt az éves inflációs ráta. Az inflációhoz főként a nem élelmiszer jellegű termékek 8,71 százalékos drágulása járult hozzá. Az élelmiszerek ára 4,26 százalékkal nőtt, a szolgáltatások díja pedig 3,75 százalékkal emelkedett. Tavaly szeptemberhez viszonyítva 5,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Romániában.
Az OTP Bank Románia szerdán közzétett elemzése szerint a román éves inflációs ráta az év végén elérheti a 8 százalékot, ha folytatódik az energia fogyasztói árának a növekedése a gáz nemzetközi árának alakulásával összhangban.
A bank elemzői arra számítanak, hogy a Román Nemzeti Bank folytatni fogja az alapkamat emelését, amelyet októberben 25 bázisponttal, 1,5 százalékra növelt. Szerintük az idén újabb emelés várható a nemzeti bank részéről, majd 2022-ben az alapkamat várhatóan átlépi a 2 százalékot.
Felidézték, hogy szeptemberben 6,3 százalékra gyorsult Romániában az éves infláció, és a kilátások szerint ez várhatóan minimum decemberig nőni fog, de a hosszabb ideig tartó inflációnövekedést sem tartják kizártnak. Megállapították, hogy a térségben más nemzeti bankok már hamarabb elkezdték a kamatemelési ciklust, amit várhatóan a román jegybank is követni fog.
A Román Nemzeti Bank igazgatótanácsa az október eleji monetáris politikai tanácskozásán az alapkamat emelése mellett a kamatfolyosó két szélét is 25 bázisponttal emelte, így 1 százalékra növelte az egynapos lejáratú jegybanki betét kamatlábát, illetve 2 százalékra az egynapos lejáratú hitel kamatlábát.
A központi bank augusztusban az idén immár harmadszor módosította felfelé az inflációs várakozását, így az idei év végére 5,6 százalékos fogyasztói árindexre számít, de a bank illetékesei jelezték, hogy ez a prognózis is már túlhaladott. A következő inflációs előrejelzését a jegybank várhatóan novemberben fogja közölni.
(Agerpres/MTI)