Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megkérdezettek 53 százaléka azért késik a számlafizetéssel, mert nincs erőforrása, hogy időben kiegyenlítse a számlát. További 23 százalék azzal magyarázta a késlekedést, hogy az ő számláit is megkésve fizetik ki. A legnagyobb fizetési határidővel az építkezésben, a kitermelő iparban, a mezőgazdaságban, a kereskedelemben, a gyógyszeriparban, a szállításban és a szolgáltatások terén kell számolni.
Romlik a fizetési morál, hiszen néhány éve még átlagosan 15-20 napos elmaradással fizették ki számláikat, ez mostanra akár négy hónapra is kitolódik. Gyerkó László, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) elnöke szerint a nagy cégek általában 45-60 napra fizetnek, ez egy spirált generál, és gyűrűzik tovább a késlekedés. Hozzátette, a magánszférában jellemzően az a jó üzleti partner, akinek késéssel is lehet fizetni, ezért a cég úgy kell alakítsa a tevékenységét, hogy ne érezze a készpénz hiányát.
Bár a fizetési határidők a partnerek közti megegyezésen múlnak, de ha az egyik rá van szorulva a másikra, kénytelen elfogadni a késést, mondta a közgazdász, aki szerint akkor vannak gondok, ha az alapanyagért tíz napra kell fizetni, ám a késztermékért csak hatvan nap után jutnak pénzhez. Gyerkó László szerint a hosszas kifizetési határidők főként a kis- és közepes vállalkozásokat terhelik, hiszen ezeknek nincsenek nagy készleteik és tartalékaik, így akkor működhetnek jól, ha folyamatos a forgalom, és idejében érkeznek a bevételek. <<