Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Közeleg a határidő
A munkaadóknak január 28-ig van még idejük, hogy lejelentsék a minimálbéren dolgozó alkalmazottaikat érintő változásokat, hiszen a kötelező béremelést a január 1-i hatályba lépésétől számított 20 munkanapon belül kell lejelenteni a munkaszerződéseket nyilvántartó Revisal adatbázisba. A munkaügyi felügyelőség arra is emlékeztet, hogy a felsőfokú végzettséggel és legalább egyéves munkaviszonnyal rendelkező munkavállalók esetében nem változott a minimálbér, az megmaradt a 2350 lejes szinten.
Nem „bántják” a büntetőpontot
A januárban életbe lépett minimálbéremelés nem érinti a büntetőpontot, miután a kormány sürgősségi rendelettel elfogadta a 2018/114-es kormányrendelet egyes előírásainak módosítását, azaz a tavaly decemberi szinten tartja a büntetőpont értékét. A sürgősségi rendelettel továbbá jövő év január 1-ig halasztották a közméltóságoknak, polgármestereknek, alpolgármestereknek, megyetanácselnököknek és -alelnököknek külön nyugdíjat biztosító törvény gyakorlatba ültetését is. A közintézmények alkalmazottainak járó pótlékok értéke is a tavalyi szinten marad. A rendelet megszünteti az ideiglenes áthelyezéseket a magánszférából a közszférába, illetve az energetikai cégekre kivetett 2%-os pluszadót is törölték.
Adóellenőrzés évente?
Romániában már nemzetbiztonsági ügy lett az adócsalás, véli Florin Cîţu. A pénzügyminiszter emiatt azt kéri a Legfelsőbb Védelmi Tanácstól (CSAT), hagyja jóvá a pénzügyminisztérium és az Országos Adóhatóság (ANAF) korszerű informatikai rendszerének kiépítését. Florin Cîțu bejelentette: minden lépést megtesz annak érdekébe, hogy idéntől az ANAF évente legalább egy ellenőrzést elvégezzen a vállalatoknál, kivéve a feljelentés alapján történő ellenőrzéseket. Ludovic Orban kormányfő is arra panaszkodott decemberben, hogy az Európai Unióban Romániában a legnagyobb az adócsalás és a legalacsonyabb mértékű az áfa-gyűjtés. A kormányfő az adóhatóság informatikai rendszerének korszerűsítésétől reméli az adócsalás csökkentését.