Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Túl nagy ára lenne…
A lakosságnak jól jönne a nyugdíjak és a gyerekpénzek emelése, ám mindezt a következő években is fenn kell tartani, amihez nincs pénze az országnak, állapítják meg közgazdászok. A Ziarul Financiar által készített elemzés szerint a nyugdíjpont idénre tervezett 40 százalékos emelése és a gyerekpénz megduplázása 31,5 milliárd lejbe kerülne, ami az ország idei GDP-jének 2,4 százalékát teszi ki, erre egyelőre nincs fedezett. További fejtörést okoz, hogy ha mégis megtörténik az emelés, azt a következő években is fenn kellene tartani, mivel alkotmánybírósági döntés értelmében a nyugdíjakat nem lehet csökkenteni. Mint ismert a kormány augusztusra halasztotta a gyermekpénz megduplázását, és ugyan még számolnak a nyugdíjpont szeptemberi, 40 százalékos emelésével, de ezt attól teszik függővé, hogy miként növekszik a gazdaság, és mennyire lesz hatékony az adóbehajtás. A Raiffeisen Bank vezető közgazdásza, Ionuț Dumitru szerint a jelenlegi költségvetés nem bírja el ezeket az emeléseket, és ha ezekre mégis sor kerül, valahonnan pénzt kell elvonni.
Mivel védekezzenek?
Az Európai Bizottság döntése alapján április 30-tól tilos lesz a pityóka- és gyümölcstermesztők által használt Capypso és a Biscaya növényvédő szerek használata, az azokban lévő tiakloprid nevű hatóanyag káros hatásai miatt. Hasonlóan tilos minden olyan rovarölő forgalmazása és használata, amelyekben megtalálható az említett hatóanyag. A döntés azt követően született, hogy az Európai Unió élelmiszerbiztonsági hatósága (EFSA) rámutatott, hogy neonikotinoidok csoportjába tartozó tiakloprid káros a méhekre, veszélyezteti az emberi egészséget, és magas koncentrációban van jelen a talajvízben. Az Európai Unió korábban már betiltott néhány neonikotinoid alapú vegyszert, ám Románia próbált kibújni a szabályozás alól. A most betiltott vegyszereket a gazdák elsősorban a levéltetvek elleni védekezésként használják a pityóka- és repceültetvények, vagy gyümölcsfák védelmében.